Kinologs Gints Vuškāns: Dafi mani pieņēma, kad atradām pirmās narkotikas

Nesprāguši lādiņi pagalma smilšu kastē. Piena kannās sabāztas cigaretes bebra alā. Narkotikas sienas caurumā, kas aizlipināts ar maizi. Tie ir tikai daži Valsts policijas Zemgales grupas kinologa Ginta Vuškāna un viņa audzināto dienesta suņu atradumi. «Mēs esam komanda – bez manis suns to neizdarītu, un es bez suņa arī ne,» saka Gints.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Matīss Markovskis

Pēkšņi Darvins ar priekšķepām strauji uzlec uz skolotājas galda, jo grib apošņāt kādu telefonu. Kinologs jautā, kuram tas pieder.

Policisti ieskatās pulkstenī un dažas minūtes pagaida kilometru no skolas, lai bērni likumsargus nepamana, neaizmūk vai neizmet līdzi paņemtās aizliegtās vielas. Mācību stunda sākusies, visi ir klasēs. «Labdien, skolēni! Skolā notiks pārbaude, klašu telpas atstāt aizliegts!» Skaļrunī noskan direktores balss, un skolas ārdurvis tiek aizslēgtas. 

Policisti pieklauvē pie klases durvīm un tikai tad tās atver. Galvenais runasvīrs ir kinologs Gints ar savu vācu aitusuni Darvinu. Kāda meitene prasa, vai sunīti drīkst paglaudīt, bet Gints atbild ļoti stingri: «Nē, viņš ir darbā!» 

«Tā, jaunieši, cik no jums ir pilngadīgi? Neviens, ja? Tātad – mobilos telefonus lūdzu nolikt uz skolotājas galda! Ja kādam ir līdzi cigaretes, elektroniskās cigaretes, saltiņi – ņemiet no somām ārā. Tas būs ātrāk un labāk nekā tad, ja suns atradīs!» Gints runā noteiktā, stingrā balsī. «Nav nevienam nekā? Labi, labi – nav… Kur tad likāt – šodien nepaņēmāt līdzi?» Septītklasnieki groza galvas. 

Pēkšņi Darvins ar priekšķepām strauji uzlec uz skolotājas galda, jo grib apošņāt kādu telefonu. Kinologs jautā, kuram tas pieder. «Mans!» atsaucas sīks zēns. Suns pie viņa nervozi dīdās. Narkotikām nav pat jābūt līdzi – Darvins jūt, kā pēc tām smaržo telefons, rokas, drēbes, grāmatas. Gints pievēršas zēnam: «Kad pēdējo reizi lietoji narkotikas? Vakar? Aizvakar? Pirms nedēļas, mēneša? Nekad, saki? Tad kāpēc suns no tevis negrib iet prom?» Tikpat nervozi Darvins stāv pie vēl kāda zēna. Gints stingri saka: «Šos abus uz narkotikām!» 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+