Kāpēc mums vajadzētu domāt par Pjēru Paolo Pazolīni

Viņa dzejoļi Itālijā iekļauti skolas mācību programmās. Tomēr Pjērs Paolo Pazolīni pasaulē pazīstams kā kinorežisors. Viņš dzīvoja nestandarta dzīvi, bet mūžībā aizgāja kā mistiskā filmā…
Sandra Eglīte
Sandra Eglīte
Foto: no publicitātes materiāliem

Vēl par viņu saka – marksists, kanonu satricinātājs, mazliet reliģiozs ateists, kurš nekad nav slēpis savu homoseksualitāti, tātad – ļoti sarežģīta personība. 

* * *
Dzejnieks, rakstnieks, kritiķis, kinorežisors – tieši tādā secībā uzplauka Pjēra Paolo Pazolīni daudzpusīgie talanti. (Vienkāršības dēļ šajā rakstā saukšu viņu par režisoru.) Viņš tiek raksturots kā cilvēka dabas pētnieks un atklājējs, kura darbi atspoguļo autora nemitīgos meklējumus un pašanalīzi; kā mākslinieks, kura redzējums par sabiedrību krietni apsteidza laiku, kurā viņš dzīvoja. Vēl par viņu saka – marksists, kanonu satricinātājs, mazliet reliģiozs ateists, kurš nekad nav slēpis savu homoseksualitāti, tātad – ļoti sarežģīta personība. 

* * *
1975. gada 2. novembris Pjēra Paolo Pazolīni dzīvē bija kārtējā piesātinātā diena, kas aizsākās Zviedrijā, kur viņš bija ticies ar kolēģi, pasaulslaveno Ingmaru Bergmanu. Vakarā Pazolīni atgriezās Romā un devās vakariņot restorānā. Šī diena pazustu starp citām režisora biogrāfijā, ja nekļūtu par pēdējo… Kad karabinieru patruļa Ostijā, kūrortpilsētā nepilnas stundas braucienā no Romas, pusdivos naktī pilsētas promenādē pamanīja agresīvu braucēju un nolēma apturēt auto, šoferis mēģināja bēgt. Nesekmīgi. Pie elegantā un dārgā auto Alfa Romeo GTV 2000 stūres sēdēja ļoti satraucies jauneklis, 17 gadus vecais Džuzepe Pelosi. Tā kā puisim nebija automašīnas dokumentu un viņš arī nespēja ko jēdzīgu paskaidrot, aizdomās par mašīnas zādzību jaunekli arestēja.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+