Kalnos nevienam nav naudas un visi ir bagāti. Akonkagvas virsotnes iekarošana

Akonkagvas virsotne ietriecas Dienvidamerikas debesīs 6961 metru virs jūras līmeņa. Tas ir kontinenta augstākais punkts un gards kumosiņš ikvienam kalnos kāpējam. Arī sešiem piedzīvojumu meklētājiem no Latvijas, kuri izaicinošos laikapstākļos virsotnē kāpa nupat februārī.
Ieva Smilga
Ieva Smilga
Foto: no personiskā arhīva

Brāzmas grūti novērtēt, bet sajūtas kā vēja tunelī. Brīžiem nākas mesties četrrāpus, lai nenopūstu pāris kilometru zemāk.

Uzņēmējam Andrim Balodim vienmēr paticis ceļot. Un nevis vienkārši ceļot, bet kāpt kalnos. No hobija izauga viņa ģimenes bizness – veikals Virsotne. Un šajā hobijā Andris dalās ar visiem, kuri gatavi viņam sekot pasaules virsotnēs. Himalaji, Andu kalni, Kilimandžāro – šajos kalnos viņš kāpis daudz, līdzi vedot nelielas grupas. Brīdī, kad lasi šīs rindas, Andris gatavojas kāpt Everestā. Kamēr tas vēl nav noticis, top stāsts par kāpšanu Dienvidamerikas augstākajā virsotnē Akonkagvā, kur viņš devās kopā ar pieciem cīņu biedriem – Viju, Gintu, Vladimiru, Jāni un Edmundu. Andris šeit atgriezās jau trešo reizi, bet atzīst, ka vairāk par pašu Akonkagvu viņam patīk argentīniešu kultūra, ēdiens un vieglā dzīves uztvere.
Kalna apkārtnē ir daudz skaistu virsotņu, kurās skati ir ne mazāk iespaidīgi kā Akonkagvā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+