Intervija bez filtra. Ēriks Stendzenieks par kritieniem un vēlmi celties

Kazbārdiņa, rūtaina žakete ar tauriņu… ĒRIKS STENDZENIEKS. Bijušais zīmola Mooz! īpašnieks. Latvijas reklāmas autoritāte un kreatīvākais prāts. Radījis ikoniskas kampaņas, ieskaitot Latvijas uznācienu Eiropas Savienībā. Nominēts valsts ietekmīgāko cilvēku sarakstā līdzās biznesa varenajiem.
Ineta Meimane
Ineta Meimane
Foto: Gatis Gierts

Pirms diviem gadiem viņš pēkšņi pārdeva biznesu. Pērn izgaismojās skaļās privātās kolīzijās. Septembrī apmeta divus tikpat skaļus kūleņus savā lendroverā. Tad – no publikas un pat draugu acīm pazuda. Lai tālā piejūras vientulībā līdz dzīlēm restartētu savu pasauli – sūri, lēni. 

 «Tagad esmu gatavs runāt,» viņš teica, kad piezvanīju šogad. Atļāva aizbraukt ciemos… 

Norunātās intervijas rītā Ērika telefons bija izslēgts. Tomēr braucu. Bija mierīga, pavēsa diena Kolkas pusē. Priežu mežs – sastindzis, nekustējās pat dīķmalas smilgas. Iegāju pagalmā, pie pavērtajām verandas durvīm uzsaucu: «Ērik!» Stiklotajās durvīs parādījās hipijs adītā pončo… Aiz viņa – otrs hipijs.

«Mēs palīdzam Ērikam atjaunoties, dzīvojot saskaņā ar dabu, tikt projām no augstprātības…» Viņi pašlaik grasījušies lēkt ledainajā dīķī stiprināt imunitāti… Diemžēl Ēriks šodien nejūtoties labi, saguris un skumjš. Sastapu viņu virtuvē lēni gatavojam pusdienas. Izņēmis no ledusskapja olas, uzlicis vārīt ūdeni.

Hipiji sekoja man cieši pa pēdām un kritiski noskatījās uz izdevniecības žurnāliem, ko biju atvedusi. Viņi bija pārliecināti, ka Ērikam pagaidām vēl ārpasauli nevajag: «Tu, vecīt, vēl neesi emocionāli gatavs sarunai ar žurnālisti.» – «Nespridziniet man smadzenes, intervija nav nekāda raķešu zinātne!»

Ēriks tiem atcirta. Un piebilda, ka runāt gribētu kamīnistabā. Pēc brītiņa uzkāpa augšstāvā. Un todien pie mums vairs neatgriezās. Saruna par Ēriku ritēja ar hipijiem, viņi paši arī izrādījās atsevišķa raksta vērti, ko esmu nolēmusi drīzumā uzrakstīt. Tie bija viņi, kuru rokās Ēriks iekrita septembrī – trīsdesmit sekundes pēc trakā lidojuma ar lendroveru. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 ORĢINĀLRAKSTI DIENĀ 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+