Holivudas aktrise Laila Robiņa: 1982. gadā uzkāpu Pulvertornī un dziedāju «Dievs, svētī Latviju»!

Laila Robiņa. Kinopasaulē pazīstama kā Laila Robins. Latviete, kura vistālāk tikusi Holivudas kinoindustrijā. Amerikas producentiem viņas vārds ir labi zināms. Sadarbojusies ar režisoriem Robertu de Niro, Klintu Īstvudu. Spēlējusi arī Latvijā rādītos seriālos Homeland, Walking Dead, Soprano ģimene, Sekss un lielpilsēta (kopā ar Barišņikovu). Spēcīga arī kā teātra aktrise – Ilgu tramvajs, Antonijs un Kleopatra, Heda Gablere. Labprāt sadarbotos ar kādu Latvijas režisoru.
Rimants Ziedonis
Rimants Ziedonis
Foto: no personiskā arhīva

– Mums ir skype saruna. Mani drusku ­biedē šīs tehniskās lietas.
– Mani arī, es sāku raudāt, kad nestrādā ­visas tehniskās lietas.

Man patīk spēlēt arī nomāktus, varbūt pat toksiskus cilvēkus un panākt, lai skatītājs dziļāk izprot šo tēlu, iemīl to un sāk just līdzi.

– Kā gadījās, ka esat tik tālu tikusi kino un teātra pasaulē? Kā vispār nolēmāt kļūt par aktrisi?  No kurienes nāk ­impulsi?
– Mēģināšu runāt latviski, bet, kad paliks grūtāk, pāriešu uz angļu valodu.

Kad biju mazs bērns, manai mammai patika teātris, vecmāmiņa spēlēja tautas teātrī. Skatījos, kā vecmāmiņa spēlē baznīcā – tur bija izveidota teātra skatuvīte. Mamma man deva lielu prieku, jo katrs bērns grib redzēt smaidu mātes sejā. Gāju uz Volta Disneja animācijas filmu Simts un viens dalmācietis. Man toreiz bija astoņi gadi. Filmā bija viena ļoti glamūrīga sieviete. Es gribēju būt kā viņa.

Atnācu mājās un uzrakstīju lugu Jaungada vakara noziegums. Mājās visu laiku kaut kādas lugas uzvedu. Pirmā bija Rumpelstiltskin.

– Rumpelrūķis.
– Ilgu laiku iestudēju mūziku. Gribēju būt kā Džonija Mičela. Mani pirmie grādi ir klaviermūzikā, operā. Bet man nav operas balss, man vairāk ir folk balss. Aizgāju mācīties uz Jēlas Drāmas skolu.

Impulss spēlēt teātri nāk no tā, ka mani interesē cilvēki visā viņu dažādībā. Patīk lasīt grāmatas par cilvēkiem. Ko viņi dara un kāpēc dara? Man patīk vērot cilvēkus. Interesē psiholoģija. Gan kā māksla, gan zinātne.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+