Gundars Bojārs – meklējot pazaudēto sevi

Lai gan lielākā daļa latviešu GUNDARU BOJĀRU pazīst kā politiķi un uzņēmēju, arvien biežāk viņa vārds izskan rūdītu piedzīvojumu meklētāju aprindās. Laikā, kad norit mūsu intervija, Gundara ģimene kravā somas, lai pēc nedēļas dotos viņam līdzi ekspedīcijā uz Peru. Pašam Gundaram tā būs jau trešā reize šajā neparastajā Dienvidamerikas zemē.
Solveiga Kaļva
Foto: no Gundara Bojāra personiskā arhīva

Fermā satiku visādus interesantus cilvēkus. Cilvēkus, kuri ir baņķieri un juristi, bet fermā guļ ļoti, ļoti spartiskos apstākļos.

– Ar ko Peru tik ļoti aizrauj? Trešo reizi atgriezties vienā un tajā pašā valstī – tas tomēr ir diezgan daudz.
– Sākumā mani aizrāva pati Dienvidamerika. Stāsts ir par piecdesmitās jubilejas svinēšanu. Te visi sāka dot mājienus, ka jātaisa balle. Un tad es panikā mēģināju kaut ko izdomāt. Izdomāju, ka vajadzētu sarīkot pasākumu sev. Vienam. Jo tā ir mana jubileja. Un izdarīt kaut ko pilnīgi traku, ko nekad neesmu darījis. Devos uz Argentīnu. Nogāju ļoti skaistu un interesantu maršrutu – Manzano Historico. Tas atrodas Mendosas apgabalā, kur ražo Malbec vīnus. Taka ved pāri kalniem, kur kāds argentīniešu ģenerālis gājis atbrīvot Čīli. Tas bija ļoti skaists piedzīvojums backpacking stilā. Desmit dienas gāju pa kalniem. 

– Viens pats?
– Viens pats. Cilvēkus gan šad tad varēja satikt. Vietējos gaučo. Tā nu savu piecdesmito jubileju nosvinēju ļoti skaistā kalnu ielejā pie Čīles robežas. Un… tas bija sākums.

Tad nāca Atakamas tuksnesis, kas atrodas uz Čīles, Argentīnas un Bolīvijas robežas. Nedēļu gāju viens pats līdz Zapaleri vulkānam, kalnā augšā un pēc tam atpakaļ. Tas laikam bija visekstrēmākais piedzīvojums, jo tur nebija neviena cilvēka, nekādu sakaru, nekā. Bet kopumā man iepatikās Dienvidamerika un turienes cilvēki. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē