Gerds Lapoška: Iepazīstos ar cilvēkiem, nesaku, ka esmu aktieris, saku – būvinženieris

Cilvēki pamana viņa balsi, bet viņš ievēro cilvēku acis. Esiet pazīstami – Jaunā Rīgas teātra aktieris Gerds Lapoška. Šī ir viņa pirmā sezona teātrī un pirmā lielā intervija.
Ilze Anna Vītola
Foto: Ieva Andersone (B41Studio)

Pieturzīmes

•  Dzimis 1999. gada 2. jūnijā.
•  Jaunā Rīgas teātra aktieris. Lomas izrādēs: Dzimšanas dienas kūka, Operācija «Mindfuck», Sievietes un vīrieši, Desmit iemeslu apciemot Kauci, Jaunais Bītlu albums, Jaunie latviešu stāsti, Meklējot spēlmani.
•  Režisora Pētera Krilova asistents izrādei Kordēlijas zeme JRT.
•  Loma kino: Matīsa Kažas filmā Neona pavasaris (2022).
•  Saimnieks sunim Snobis.

Vecāki nekad nav ierobežojuši manas izvēles. Man ir ļoti jauni vecāki – gan gados, gan prātā –, varēju darīt, ko gribu.

Pirms sarunas spriežam, ka būtu labi, ja aktieriem mācītu ne tikai aktiermeistarību, bet arī – kā runāt ar žurnālistiem. Vislabprātāk Gerds runātu tikai par izrādēm, bet jārunā arī par dzīvi. Un ir dzīves daļas, ko viņš sargā, neuzvaramie bastioni, un viens no tiem ir Gerda privātā dzīve. Pēc intervijas viņš uztin tabaciņu un aiziet pelēkā ziemas pievakarē. Pirmā sezona. Knapi pusē.

Kā jums šķiet, kas nosaka to, ka vienu, tikko strādāt sākušu aktieri ievēro, bet cits visu dzīvi paliek īsti nepamanīts? 
– Manuprāt, ļoti izšķirīga bija mana saruna ar Ausmu Kantāni televīzijas raidījumā Teātra garša. Braucu no laukiem, skanēja Latvijas Radio Brīvais mikrofons, zvanīja kāda kundze un teica paldies par Ausmas Kantānes sarunu ar «to jauno džeku», sacīja – ir pārsteigta, ka jaunie aktieri ir tik sakarīgi un inteliģenti. Tas bija ļoti aizkustinoši, viens no patīkamākajiem novērtējumiem. Vēl varbūt esmu ievērots tāpēc, ka piedalījos pāris filmās, biju Vispasaules latviešu valodas diktāta balss, un tomēr arī mani divi metri ir pa gabalu pamanāmi. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+