Garīgie meklējumi nesakrīt – kā rīkoties?

Ir daudz informācijas par ieguvumiem, ja sāksi nodarboties ar kādu garīgu praksi, meditēsi, kļūsi apzinātāks. Taču daudz retāk vēsta par attiecību sarežģījumiem, kas sagaida, ja partneri šos meklējumus veic dažādos tempos, virzienos vai kādam no šīs savienības otra meklējumi nešķiet saistoši vai pat sāk likties kaitinoši. Ko tad?
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Shutterstock

Konsultē ARTŪRS ANCĀNS, ārsts psihoterapeits

Ja es – tātad arī tev to vajag!

Attiecību sākuma posmā esam uz viena viļņa – tā vismaz teorētiski vajadzētu būt. Tomēr ar laiku var iestāties brīdis, kad jālieto vārdi no klasiķu zelta fonda: «Mūs taču garīgi sen jau nekas nesaista – ne tu interesējies par hokeju, ne par rokasbumbu!»

Tieši šobrīd uzmanības centrā vairāk ir dažādas no Austrumiem nākušas prakses un mācības. Un izaugsmes centienu spektrs te var būt ļoti plašs. No piesardzīgas sava grāmatu plaukta revīzijas un bikliem mēģinājumiem piemājas jogas klubiņā līdz transcendentālām pieredzēm, guru meklējumiem, pareizas nomiršanas tehnikas apguvei un, protams, klejojumiem pa Indijas plašumiem, pārtiekot tikai no saules enerģijas.

Problēma jau nav faktā, ka otrs meklē citas, jaunas vērtības. Problēmas sākas, kad mēģinām šos meklējumus, vērtības uzspiest otram.

Kāds man pazīstams cilvēks, kas jau gadiem praktizē meditāciju, reiz teica, ka tā trauksmainajā pasaulē drīz kļūs par ­absolūto nepieciešamību, piemēram, šobrīd lidostās, iestādēs, uzņēmumos ir iekārtotas īpašas stikla kabīnes smēķētājiem, taču ļoti drīz šādas kabīnes būs meditācijai. Tu esi satraukts, ieej, pameditē, nomierinies un ej tālāk. «Redzēsi, tas notiks ļoti drīz! Darbavietās tas pat būs obligāti,» viņš teica.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+