FOTO: Libānas ainas. Savdabīgo ceļojumu aprakstu autoru Jāni Zvēru aiztur policija

Ubagojoši bērni, kas dzīvo no dēļiem un reklāmas plakātiem salīmētās būdās. Meitenītes, kas kroņu vietā rotājas ar atkritumu maisiem. Tā bija viena no daudzajām Libānas šķautnēm, ko redzēju savām acīm. Libānas vārds ziņās pēdējā laikā redzams saistībā ar traģiskiem notikumiem – pērnā gada sprādzienu ostā, politisko haosu un cilvēku ciešanām. Šķiet, ka šīs ir melnākās lapaspuses valsts nesenajā vēsturē, taču atklāts ir jautājums: vai tuneļa beigās ir redzama gaisma?
Jānis Zvērs
Jānis Zvērs
Foto: Jānis Zvērs

Sprādziens kļuva par simbolu gadiem ilgajai korupcijai, politiskajai nolaidībai un pofigismam augstākajā līmenī.

Pagājušā gada augustā medijus un sociālos tīklus satrieca apokaliptiskie video un foto kadri, kurus liecinieki bija iemūžinājuši Libānas galvaspilsētas Beirūtas ielās. Sprādziena vilnis, eksplodējot ostā pamestai minerālmēslu kravai, sagrāva ēkas, nogalināja vairāk nekā 200 cilvēku, ievainoja vismaz 6500 un nodarīja valstij miljardiem dolāru zaudējumus. Lai gan sākotnēji izplatījās baumas par teroraktu, ātri vien klajā nāca patiesība: bīstamā krava gadiem ilgi stāvējusi ostā, un cilvēki dzīvojuši uz pulvermucas, paši to nenojaušot. Šis sprādziens kļuva par simbolu gadiem ilgajai korupcijai, politiskajai nolaidībai un pofigismam augstākajā līmenī.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+