Ēst, kas tīk, un piedzert, kas patīk. Jeb, kā precināt vīnu ar ēdienu

Divi vīnziņi – Raimonds Tomsons un Kaspars Reitups dalās pieredzē un pārdomās par vīna un ēdiena saderību un stereotipiem. Vai baltvīns tikai zivij un sarkanvīns vienīgi gaļai?
Aigars Nords
Foto: Shutterstock

vīna vārdnīca

RAIMONDS TOMSONS, Barents Wine Collectors vadītājs, 2017. gada Eiropas vīnziņu ­čempionāta uzvarētājs, 2018. gadā festivāla Riga Wine & Champagne laikā sasniedzis pasaules rekordu ­šampanieša atvēršanā ar zobenu, WSET Diploma programmas absolvents, Gada vīns žūrijas dalībnieks.

KASPARS REITUPS, restorāna Barents galvenais vīnzinis, Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs, 2019. gadā 23. labākais vīnzinis pasaulē, WSET Diploma programmas absolvents, Court of Master Sommeliers Certified Sommelier, Gada vīns žūrijas dalībnieks.

Sviestā nocepināta jūras mēle, piemēram, jāpapildina ar kaut ko tikpat leknu un riekstainu.

«Zini, kas vīna un ēdiena precināšanā mulsina visvairāk? Miecvielām piesātināti, jaudīgi sarkanvīni, kad tos mēģina sapārot ar proteīnu ziņā nabadzīgiem ēdieniem,» zūma kamerai pieplacis, mani tirda Eiropas čempions Raimonds Tomsons. Kad lūdzu šo tēzi iztulkot KLUBA lasītājiem saprotamā valodā, viņš iedegas. Savā praksē esot ne reizi vien pārliecinājies, ka jaudīgs barolo vai Jaunās pasaules kabernē trauslu precinieku (lasi – delikātu ēdienu) var izsmērēt tā, ka vakariņu dalībnieki nesapratīs ne ēdienu, ne vīnu. Vīniem kaušļiem pretī jāliek svara kategorijai atbilstoši ēdieni – piesātināti medījumi, cepeši, sautējumi, pasta vai cietie sieri. 

Ne mazāk svarīgs likums vīnu izprecināšanā, viņaprāt, esot augstas klases vīnus aristokrātus nemēģināt pārsteigt ar vēl izsmalcinātāku ēdienu. Jo cēlāks vīns, jo vienkāršāka preciniece jāmeklē. Jo sarežģītāka preciniece, jo vīns var atļauties būt pieticīgāks. Kurš spēlēs pirmo vijoli – vīns vai ēdiens – jānoskaidro vēl pirms laulībām. Ja jums par godu mājsēdē dzīvesbiedre uzmeistarojusi mūža ēdienu, nevajadzētu to aizēnot ar 1982.gada Château Pétrus. Un otrādi. Ja esat lēmuši, ka vakara nagla būs Pétrus, nemēģiniet galvu īpaši lauzīt par ēdienu. Atdodiet to sunim.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Orģināls saturs katru dienu

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Dāvanā "Vīns un Nords" grāmata

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+