Džons Malkovičs: Cilvēki vismaz reizi dzīvē kādu nogalinātu, ja par to nedraudētu sods

Kopš Latviju pārsteidza ziņa par Holivudas granda Džona Malkoviča ierašanos mūsu galvaspilsētā, lai piedalītos izrādē Kokvilnas lauku vientulībā uz Dailes teātra skatuves, par slavenā aktiera gaitām Rīgā klīst dažnedažādi nostāsti.
Dagnija Zīverte
Dagnija Zīverte
Foto: Shutterstock

Malkoviča pirmā sieva Glenna Hedlija bijušo vīru esot nosaukusi par visa ļaunuma sakni.

Runā, ka Malkovičs ik dienas izpērkot visus rupjmaizes kārtojumus Lauvas namā (nezinātājiem paskaidrojam – tā ir diennakts ēdnīca iepretim Dailes teātrim) un pieprasījis pensionāra apliecību, lai varētu bez maksas vizināties Rīgas sabiedriskajā transportā. Malkovičs spīdzinot kolēģus, pieprasot šampanieša vannas. Tomēr vislielāko interesi, protams, izraisījis pavisam vienkāršais jautājums – kāpēc viņš piekritis spēlēt teātra izrādē pie mums?! Ja rastos iespēja to pajautāt, cienītais mākslinieks droši vien paraustītu plecus un izbrīnīti atteiktu – es strādāju! Jo, lai gan mēs Džonu Malkoviču zinām no lomām dažādos Holivudas grāvējos un kostīmdrāmās, patiesībā lielāko daļu savas karjeras viņš ir pavadījis ārpus ASV robežām. Latīņamerikā, Meksikā, Austrālijā, Malaizijā, daudzviet Eiropā – Francijā, Austrijā, Ungārijā, Serbijā – aktieris piedalījies lielos un mazos teātra, kā arī kino projektos. Aktiera kontā ir vairāk nekā simt kinolomu! Interesantas idejas, radoši režisori, jā, arī nauda – iemesli aktiera neparastajai, raibajai karjerai bijuši visdažādākie. Ļoti iespējams, līdz galam tos nezina arī pats Malkovičs. Jo viņš savu karjeru raksturojis, sakot: «Tā ar mani notika. Es vienkārši ļāvos notikumiem un uzkavējos šajā karjerā. Iespējams, pārāk ilgi.» Lai nu kā tur būtu, vairāk nekā četrās desmitgadēs, ko Džons Malkovičs ir pavadījis uz kino ekrāna un teātra skatuves, kā arī aiz tās – režisora ampluā, viņš atzīts par vienu no savas paaudzes dižākajiem skatuves māksliniekiem. 

Un kā jums galvaskauss? 

Džons Malkovičs dēvēts arī par vienu no noslēpumainākajiem aktieriem – par viņu klīst dīvainas baumas un nostāsti ne tikai Latvijā. Turklāt gandrīz vai mītisku auru aktierim piešķīra neparastā kinofilma Būt Džonam Malkovičam (Being John Malkovich) – ekscentriskā scenārista Čārlija Kaufmana fantāzija par kādu leļļu meistaru, kurš atrod ieeju aktiera Džona Malkoviča smadzenēs un organizē grupu ekskursijas pa tām.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē