«Dzīvē esmu par godīgumu. Tāpēc īpaši daudz draugu man nav.» Dziedātājs Andris Riekstiņš

Dziedātājs Andris Riekstiņš uz savas ādas pārbaudījis, ka dzīvē viss notiek tā, kā tam jānotiek, un tagad sauc sevi par laimīgu cilvēku. Ir sirdij tīkams, ar mūziku saistīts darbs un mīļotā sieviete, kas ar sirdssiltumu piepilda ikdienu. Taču grupu Corpus, Saime, Eolika un citu solista dzīvē bijuši visādi laiki – arī tādi, kad jānakšņo dzelzceļa stacijā.
Daiga Mazvērsīte
Foto: Ieva Andersone

Ansambļa mēģinājumi notika dažādu iestāžu pagrabos un nereti beidzās ar kautiņu.

Februārī Zelta mikrofonu pasniegšanas ceremonijā pie balvas par mūža ieguldījumu tika grupa Eolika. Tā jau sen asociējas ar populāro vokālo kvartetu, aizmirstot, ka ansamblī dziedājuši arī citi solisti. Viņu vidū – arī Andris Riekstiņš, kas toreiz vēl ar uzvārdu Smetanko pielika punktu ­Eolikas Vissavienības mēroga darbībai pēc Latvijas neatkarības pasludināšanas. Par to, ka viņa vārds netiek minēts Eolikas panākumu sakarā, Andris nesēro, turklāt tie bija juku laiki visiem, ne tikai viņam.  

Kopā ar Eoliku Riekstiņam Latvijā 1990. gadā izdevās nodziedāt vien pāris koncertu, pārējie notika Krievijā, Ukrainā, Gruzijā. Izturējis atlases tūri Maskavā, dziedātājs tika deleģēts pārstāvēt Latviju jauno dziedoņu konkursā Jūrmala, kas togad notika arīdzan pie jūras, tiesa, Melnās – Jaltā. Borisa Rezņika dziesmu Bez tevis atlasē Andris dziedāja tik spilgti, ka komisija nosprieda – skan fonogramma! Varam atkārtot – Rezņiks piedāvāja. Skaistā mīlas balāde jau sen vairs neskan radio, kur pa reizei Andra balsi var dzirdēt Jura Pavītola dziesmā Princesīte.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+