Domāju, ka tēvs ēkas nevis aizdedzināja un muka, bet noskatījās, kā viss nodeg

«Ja tēvs pārnāktu, visvairāk gribētu dzirdēt viņa viedokli par to, kā te izskatās tagad. Kur kādreiz bija mūsu māja, tagad ir zaļa pļava. It kā te nekad nekā nebūtu bijis,» saka Boļeslavs Kraupša. Viņa tēvs Jānis pirms pieciem gadiem iznīcināja visu iedzīvi, nodedzinot septiņas ēkas, un pazuda bez vēsts.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Māris Justs

Man ir pilnīgi vienalga par pazudušo bisi, bet gribētos, lai kādreiz tomēr atrodas tēva mirstīgās atliekas, jo tad pazustu neziņa.

2017. gada 13. jūnija rīts. Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes ziņo, ka naktī Aglonas pagastā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks – dega vienstāva dzīvojamā māja un vairākas saimniecības ēkas. Aizdomās par ļaunprātīgu īpašuma nodedzināšanu nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess. Pēc ugunsgrēka bija pazudis nodegušā īpašuma saimnieks, 1963. gadā dzimušais Jānis Kraupša, bet no metāla seifa pazudusi pusautomātiskā bise un tās munīcija. Kā vēstīja policija, iespējams, vīrietis ar šaujamieroci var atrasties tuvējā apkārtnē un viņa rīcība nav prognozējama. 

Te viss ir par vēlu

Jāņa dēlam Boļeslavam tovasar bija 25 gadi. Agrā rītā viņu pie draudzenes pamodināja policija – māja nodegusi, bet tēvs pazudis. «Kad atbraucu, viss vēl kūpēja. Stāvēju, mēģinot saprast, kas notiek. Policisti jautāja, kā varu būt tik mierīgs. Atbildēju – bet ko man darīt? Iet grauzt tur to bērzu vai ar rokām ārdīt karstos gruvešus? Tas taču tik un tā neko nedos! Te jau viss ir skaidrs – te viss ir par vēlu,» atceras Boļeslavs.

Bises seifs bija atlauzts un tukšs. Ja tēvs būtu nošāvies un sadedzis, metālu atrastu, bet nebija ne cilvēka, ne bises atlieku. Valsts policija kopā ar Zemessardzi, robežsardzes aviācijas un kinologu dienestu tuvējā apkārtnē sāka meklēšanu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+