Daudzi inkasenti toreiz aizdomājās par to, ar kādu cilvēku pārī viņš brauc

Apdraudējumu pārpratis seifs, kas banknotes aplej ar speciālu krāsu. Inkasents, kurš apvārdo klientu, lai no viņa sūtījuma varētu izķeksēt naudu. Monētu maisi, pa kuriem staigā kā pa mākoņiem. Tādi tie inkasentu stāstiņi.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Matīss Markovskis

ANDRIS KAULAKANS, 
valdes loceklis SIA EUROCASH1 LV – vienā no vadošajiem inkasācijas pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Uzņēmums apkalpo vairāk nekā 500 bankomātu un 700 klientus, tajā strādā 300 darbinieki, gandrīz 100 no tiem – inkasenti.

Vērtīgākais, ko esam veduši, ir platīns un zelts – juvelierizstrādājumi, monētas tūkstošu un pat miljonu vērtībā

Apsardzes jomā ir zināma karjeras hierarhija. Visbiežāk tā sākas kā apsardzes darbiniekam tirdzniecības centrā, ražotnē, birojā, bankā. «Līdzīgi kā par policistiem, arī par apsardzes darbiniekiem bieži vien neko labu nesaka: tikai stāv, dīkdieņi! Bet, tikko kas atgadās, skrien un meklē apsarga palīdzību,» saka Andris Kaulakans, SIA EUROCASH1 LV valdes loceklis. «Darbs mazumtirdzniecības objektā, protams, ir interesantāks – vismaz kaut kas notiek, kamēr birojā vai ražotnē apsardzes darbinieka būšana postenī ļoti bieži nozīmē tikai ieeju kontroli un slēgtas teritorijas apgaitas,» saka Andris.

No apsardzes darbinieka var izaugt par maiņas vecāko vai objekta vadītāju, bet puiši, kas vēlas asākas izjūtas, meklē darbu operatīvajā dienestā jeb mobilajās grupās. Tās reaģē uz saņemtajiem trauksmes signāliem no objektiem – jābrauc, nezinot, kas tur sagaida: varbūt viltus trauksme vai kas nenozīmīgs, bet varbūt kāds ielauzies birojā, benzīntankā ienākuši laupītāji vai ­naktsklubā kautiņš jau iet uz urrā

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē