Ceļojums uz vietu, kur ir visvairāk sniega, jeb Snovbords Japānas pūderī

Tas bija 2020. gada janvāris, un cilvēki vēl ceļoja, pandēmijas nezinādami. Arī Artis un Sergejs, kuri devās uz Japānu, lai snovotu izslavētajā austrumu sniegā un baudītu japāņu izcilo virtuvi.
Foto: Artis Laiviņš un Sergejs Geta

Ideja braukt uz Japānu radās, slēpojot Itālijā, kur puiši braukuši helibordingā. «Šī ir tāda kā virsotne, ko sasniegt snovošanā, un tad atliek domāt, ko darīt tālāk. Jābrauc vai nu uz Aļaskas kalniem, vai Kanādu, Kamčatku… Izdomājām – jālaiž uz Japānu, jo tur ir visvairāk sniega,» stāsta Artis Laiviņš.

Japānas svaigais sniegs ir tik viegls, ka tas tavā priekšā vienkārši pašķiras, tas ir gaisīgs un nesablīvējas.

Japānas atrašanās vieta ir unikāla – no okeāna nāk vēss gaiss, jaucas kopā ar kontinentāli siltajām masām, kā rezultātā ir daudz nokrišņu sniega veidā. Kā pastāsta Artis, pa ziemu atsevišķās vietās Japānā var uzkrist pat 10 metru sniega. Sergejs to piedzīvojis pats uz savas ādas, jo šī viņam ir piektā reize Japānā un otrā, ko pavadījis snovojot. 

«Mēs ar Sergeju braucām divatā un jau laikus sākām rezervēt naktsmītnes un aviobiļetes. Japāna nav lēta – ceļojuma laikā nācās pamatīgi patērēties, bet laicīgās rezervācijas ieekonomēja krietni daudz līdzekļu,» atceras Artis. Sergejs piebilst, ka Japānā ir, iespējams, pasaulē stilīgākie hosteļi. «Interjers tajos tiek veidots minimālisma stilā, tajā pašā laikā – viss ir ļoti pamatīgs.»

PILSĒTA PAZEMĒ

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+