«Bija laiks, kad sievietes augstu nevērtēju.» Aktieris Igors Šelegovskis

Nacionālā teātra aktieris Igors Šelegovskis vēlāk sarunā teiks, ka savā dzīvē ir juties kā eksotisks dzīvnieks. Šajā sajūtā ir liela daļa patiesības, jo viņa pētošais, caururbjošais skatiens, viņa piesardzība un reizē godīgums viņu patiešām pietuvina instinktu pasaulei.
Santa Anča
Santa Anča
Foto: Gatis Gierts. Stils: Laila Trilopa

Pirms pāris gadiem viņš man strikti atteica jebkādu iespēju intervijai. Tagad Igors ir atgriezies citā identitātē kā reperis indigo ar debijas albumu Maldīgs iespaids. Nupat ir pieteicis sevi galvenajās lomās Oltes filmā Upurga un Suhanova izrādē Pinokio piedzīvojumi. Abi tomēr satiekamies sarunā.

Iespējams, manī ir kaut kādas sāpes un ciešanas un, kad mīlestība tuvojas, uzreiz pieņemu, ka tā nepalīdzēs.

– Jau vairākus rītus klausos dziesmu Klīstošais holandietis no tava hiphopa albuma. Tur skan vārdi: Kad esmu ceļā, bēgu, nevis mājas meklēju; Uz visu mūžu tam nolemts iet, nespējot notauvoties… Vai tā ir tava šī brīža sajūta? 
– Vairāk tās ir sajūtas, ko kādreiz spilgti dabūju izdzīvot. Tāda retrospekcija. Mana doma bija uzrakstīt albumu par lietām un vietām, kur vairs negribu nonākt. Uzbūvēt kapakmeni tam visam, kur esmu pabijis. Dziesmas ir tapušas divu gadu laikā, bet atskatoties pagātnē.

– Tajās tev tiešām ir tāds klīstošā cilvēka tēls, kuram ir skarbas un romantiskas ilgas būt saprastam. Un reizē apzināšanās, ka tas nav iespējams. 
– Jā, tā ir viena no manām pamata sajūtām. Un tā brīžiem ir radījusi izmisumu par to, ko tad galu galā daru un kur eju. Bet tagad domāju, ka nevajag zināt un nevajag redzēt mērķi, bet vairāk mēģināt būt ceļā. Varbūt tieši mērķa sajūta padara dzīvi grūtu, jo tad, kad nonākam tur, kur esam gribējuši būt, saprotam, ka nekas nav mainījies. Pats esmu daudz dzīvē gribējis panākt, licies, ka, sasniedzot mērķi, būšu laimīgāks. To izdari, un izrādās, ka nekas nav citādi, drīzāk nāk pat frustrācija, ka nekas nemainās. Tu nokļūsti vēl sliktākā stāvoklī, jo tavs mērķis ir tevi pievīlis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+