Artūrs Mednis: Es nesaprotu, kā tālāk dzīvot

«Mākslīgais intelekts paredzēts, lai atvieglotu mūsu dzīvi, bet man pašam laika kļuvis tikai mazāk,» norāda jauno mediju un digitālā mārketinga speciālists, aģentūras New Black vadītājs Artūrs Mednis. Sēžam uz terases viņa Pierīgas mājā, bet dārzs paliek fonā, un putnu čalu pavadībā viņš mani aizved prom brīnumainajā virtuālajā pasaulē. Pasaulē, kas mainīs mūs. Jau maina.
Lauma Lūse-Kreicberga
Foto: Matīss Markovskis

Šovasar iznāks Artūra un mākslīgā intelekta kopīgi sarakstītā pasaku grāmata bērniem, kā arī tiks atklāta lielformāta dizaina un fotodarbu izstāde, uz kuras atklāšanu, domājams, tiks uzaicināts arī AI (artificial intelligence – mākslīgais intelekts). Artūrs atzīst, ka grib paspēt visu – uzzināt pirmais, būt informēts par digitālās pasaules jaunumiem, sniegt zināšanas citiem, vadīt uzņēmumu un vienlaikus būt kopā ar sievu un bērniem. Viņš neslēpj – to visu apvienot nav viegli. 

Katru dienu mākslīgais intelekts kļūs tikai labāks, un man reizēm ir baisi, iedomājoties, par ko tas var tapt nākotnē.

– Ja tev būtu jāizvēlas virtuālā vai īstā dzīve – kurai tu dotu priekšroku? 
– Varētu likties, ka vairāk dzīvoju virtuālajā dzīvē, tomēr īstenībā vairāk esmu reālajā. Jo man ir ģimene, māja, uzņēmums, lekcijas… Ja nebūtu jāsazinās ar cilvēkiem līdzās, tad, visticamāk, teiktu – vairāk esmu digitālajā vidē. Tomēr varu divas trīs dienas neatvērt e-pastu. Un, piemēram, šorīt vēl nemaz neesmu paskatījies mobilajā telefonā. Ļoti reti kaut ko lieku sociālajos tīklos, un tas ir apzināts lēmums – izturēt pēc iespējas ilgāk, neko nepublicējot.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+