Arnis Krauze: Varbūt manas intervijas nav pareizas

Žurnālistu Arni Krauzi esam pieraduši redzēt TV3 ziņu moderatora krēslā. Bet jau pusotru gadu viņš Latvijas Radio veido raidījumu Laikmeta krustpunktā, ik sestdienu aicinot uz sarunu kādu izcilu personību. Raidījumos Arnis mēdz viesus pārsteigt un aizkustināt ar atklājumiem par viņu dzimtu. Bet daži arī sadusmojas un no studijas aiziet neatvadījušies.
Gunta Šenberga
Foto: Matīss Markovskis

Pirmais 2022. gada 8. janvārī, protams, bija Raimonds Pauls. Viņam sekojuši prezidenti un sportisti, mūziķi un zinātnieki, rakstnieki un biznesmeņi. «Vairāki cilvēki man ir teikuši, ka piekrituši nākt uz radījumu tikai tāpēc, ka uzzinās par sevi kaut ko jaunu.» Kamēr cenšamies vienoties par sarunu žurnālam ar Arni, pēc viņa pirmā tālruņa zvana Laikmeta krustpunktā piekritis piedalīties bijušais politiķis Jānis Jurkāns, kas dzīvo Spānijā. Jo arī tur viņš klausās Arņa sestdienu raidījumus. 

Es iesāku teikumu, jautājumu un stāstu, un tad ļauju cilvēkam pateikt tieši tik daudz, cik viņš grib.

Dienu pirms mūsu tikšanās pēkšņi mūžībā aizsaukta Lilita Ozoliņa. Un Arnis saka: «Mani šī ziņa šokēja. Vakar vēlreiz noklausījos mūsu sarunu janvārī. Tā bija viņas pēdējā lielā intervija. Sarunu ar viņu es gaidīju mēnesi, jo teātrī notika Branda mēģinājumi. Tomēr viņa atrada laiku, lai starp diviem mēģinājumiem atnāktu uz Radio. Un es to ļoti novērtēju. Biju sameklējis kinomateriālus, kurus viņa nekad nebija redzējusi. Kādā kinoarhīva dokumentā viņa redzama kā dalībniece teātra pulciņā, kas darbojās pie Jaunatnes teātra. Lūcija Baumane tur māca bērnus raiti runāt, un nofilmēts četrpadsmitgadīgās Lilitas runas vingrinājums. Man bija svarīgāk parādīt viņai to, nevis uzdot jautājums par Ilgo ceļu kāpās un Martas lomu, par kuru viss ir jau daudzreiz pavaicāts un izstāstīts. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē