Aigars Nords. Vīna kolekcionāra dilemma – vērt vaļā vai pataupīt?

Baudīt kolekciju, izdzerot īstās pudeles īstajā brīdī, vai turpināt tīksmināties par romantisko putekļu kārtu, kas, gadiem ejot, tās apņem. Tāds ir centrālais jautājums teju katram, kurš kolekcionē vīnu.
Aigars Nords
Foto: Shutterstock

Vīna kolekcionēšana ir visai savdabīga aizraušanās. Vienīgais kolekcionēšanas veids, kurā kāds bez maldiem un labprātīgi ik pa laikam iznīcina rūpīgi vāktas kolekcijas eksemplārus – pa pudelītei vai vairākām, ja esat pacilātā noskaņojumā un ciemos īpaši viesi. Nepazīstu nevienu numismātu, piemēram, kurš būtu pilnīgā mierā ar to, ka ik pa laikam jānotrallina pa eksponātam no rūpīgi izauklētas Nikolaja II monētu kolekcijas.

Esmu novērojis, ka tieši ražas gadam vīnmīļi pievērš pārāk daudz uzmanības. Lieki!

Ja vien kolekcionēšanas jēga nav tikai un vienīgi zīmēšanās, tad agri vai vēlu sastopaties ar vīna kolekcionāra dilemmu. Vienkāršu, bet kutelīgu. Baudīt kolekciju, izdzerot īstās pudeles īstajā brīdī, vai turpināt tīksmināties par romantisko putekļu kārtu, kas, gadiem ejot, tās apņem. Arī putekļos, protams, ir savs šarms. Tomēr nesalīdzināms ar to baudu, ko iespējams gūt, apzināti izdzerot, papildinot, atkal dzerot un atkal papildinot krājumus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+