Aidis Tomsons: Kad mamma beidza elpot, es turēju viņas roku

Latvijas Radio žurnālists AIDIS TOMSONS žurnālistikā nostrādājis jau gandrīz 30 gadu. Pašlaik vada diskusiju raidījumu Krustpunkti un Brīvajā mikrofonā uzklausa sabiedrības dusmīgās balsis, pats savējo nekad nepaceļot.
Gunta Šenberga
Foto: Matīss Markovskis

Gribētu kādreiz sastapt arī savu kādreizējo vēstures skolotāju Melbārdi, kas padomju laikā klases priekšā mani kaunināja par manu ticību, lai citi bērni apsmietu.

Pavasarī pirms valsts svētkiem Aidis «par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, par nozīmīgu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē, risinot valstiski un sabiedriski nozīmīgus tematus un pārstāvot kvalitatīvu, profesionālu un ētisku žurnālistiku,» apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. Ordeni pasniedza augustā, kad pandēmijas diktētie ierobežojumi bija vaļīgāki nekā pavasarī, un mēs runājāmies dažas dienas pēc tam.

«Nevarētu teikt, ka esmu baigi aizņemts ar domām par ordeni,» pasmejas Aidis. Viņš savas Garkalnes mājas pagalmā ķerrā stumj zemi un gatavo vietu krūmmelleņu stādīšanai. «Tomēr ir patīkami, ja tavu darbu novērtē. Mēs lielākoties esam naski uz kritizēšanu, žurnālisti tai skaitā. Tāds ir mūsu darbs. Žurnālistiem ordeņus nemaz nedod tik bieži. Acīmredzot šogad Valsts prezidents un Ordeņa kapituls lēma, ka ir svarīgi novērtēt ne tikai atsevišķus cilvēkus, bet arī žurnālistiku kā profesiju, jo apbalvoto vidū bija divpadsmit kolēģi no dažādiem medijiem. Žurnālistikas loma veselīgas demokrātijas saglabāšanā ir ļoti nozīmīga, un bez žurnālistikas demokrātijai būtu grūti pastāvēt. Tā es tiešām domāju.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+