Advokāta Jāņa Lapsas reibinošā kolekcija. «Pudelei ir stāsts, kamēr tā nav izdzerta.»

«Pudelei ir stāsts, kamēr tā nav izdzerta,» saka zvērināts advokāts Jānis Lapsa. Gar saviem alkohola krājumiem viņš staigā kā pa muzeju, priecājoties par putekļiem uz iesaiņojuma kastēm un atceroties cilvēkus, kas katru pudeli atnesis.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Matīss Markovskis

Paskaties, te man tāds īpašs skapītis – krāju XO konjakus savai 50 gadu dzimšanas dienai, kas būs pēc trim gadiem.

– Nu, Jāni, ar ko pacienāsi?
– Ko vien gribi! Jebko! Man ir pilnīgi viss – konjaks, viskijs, rums, sarkanvīns, portvīns, balzams. Oktobrī man bija dzimšanas diena, vēl neesmu izlicis pa plauktiem visus tajā sadāvinātos dzērienus – stāv tepat uz galda. Vairākus gadus nebiju svinējis, pandēmijā ballītes nebija. Pirms tam katru gadu dzimšanas dienas svinības sāku jau 11 rītā, bet šogad sapratu – nē, kļūstam vecāki, tik ilgi nevarēs, tāpēc viesiem teicu, lai nāk piektdien no trijiem.
Cilvēki ir dažādi – nevar visi atnākt piecos vai sešos, jo vakarā ir mājas lietas un citas darīšanas, citi savukārt var atnākt tikai piecos vai sešos, jo tad beidzas darbs. Vai atnāk pusdienlaikā, apsveic, apēd lašmaizīti un dodas prom. Šogad sākām trijos, bet beidzām divos naktī – gandrīz 12 garas stundas, no ģitāras spēlēšanas vēl ilgi pirksti sāpēja. Bet sestdien bija pagrūta diena – nelīdzēja ne viena zupiņa, ne divas. 

– Kas jādara, lai jubilārs izturētu tik garas svinības? 
– Baigi prātīgi! Šogad jau bija salīdzinoši maz cilvēku – tikai kādi trīsdesmit. Paskat, kādus dzērienus man divas draudzenes uzdāvināja – bija pacentušās. Lapsu dzērieni! Džins, aveņu liķieris un alus – visām trim pudelēm etiķetes ar lap­sām. Zinu, ka ir arī lapsu vīns, šad tad nopērku.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+