Virši-A valdes priekšsēdētājs Jānis Vība: Grūti būt liela uzņēmuma vadītājam, ja esi pārlieku emocionāls

Pašmāju uzņēmumam Virši-A trīs līdz piecu gadu laikā jākļūst par tirgus līderi, apsteidzot konkurentus ar ārzemju kapitālu. Tāda ir uzņēmuma valdes priekšsēdētāja JĀŅA VĪBAS apņemšanās. 1995. gadā Virši sāka tirgot degvielu, bet tagad tas stratēģiski pārtop par enerģētikas uzņēmumu, kurš piedāvā gan degvielu, gan saspiesto dabasgāzi, bet perspektīvā – arī elektrību. «Man ir tuvs amerikāņu kapitālisms,» uzņēmuma attīstību un nākotnes ambīcijas pamato Vība.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Aivars Pastalnieks
Aivars Pastalnieks
Foto: Matīss Markovskis

– Jāni, jums patīk dziesma Virši zied
– Uzņēmuma pasākumos pirms pandēmijas, apbalvojot darbiniekus un runājot par rezultātiem, šo dziesmu mēs parasti dziedājām gandrīz kā himnu.

Esmu pieradis strādāt dinamiskākā vidē. Man tuvs ir Amerikas kapitālisms. Ļoti vienkārši: dragā un skaties – ir rezultāts vai nav?

– Kad Latvijā būs pēdējā degvielas ­uzpildes stacija, kurā tirgos benzīnu?
– Tas varētu notikt pēc daudziem gadu desmitiem. Eiropas Savienības klimata politika vērsta uz CO2 izmešu ierobežošanu, lai līdz 2050. gadam kontinents būtu klimatneitrāls. Benzīns var pazust, bet automašīnas nekur nepazudīs – vietā nāks alternatīvie degvielas veidi, to uzpildīšanai būs vajadzīgas stacijas. Turklāt tajās ir ne tikai degviela, bet arī citi produkti. Vienmēr būs nepieciešama vieta, kur apstāties, satikties, paņemt kādu maltīti, sūtījumus, nomazgāt mašīnu. Mēs uztveram stacijas kā plašāku pakalpojumu centru. Dzīvesstils ar katru gadu kļūst ātrāks – klientam patīk nopirkt kvalitatīvu preci turpat degvielas uzpildes stacijā…

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+