Dinamo galvenais treneris Pēteris Skudra: Man patīk, ka apkārt ir cilvēki, kuri negrib mani šeit redzēt

«Šī man nav parasta darba vieta,» jau sarunas sākumā akcentē PĒTERIS SKUDRA. Iespējams, vispretrunīgāk vērtētā personība Latvijas hokejā. Sarežģītās attiecības ar Latvijas izlasi viņam liedza izpelnīties līdzjutēju atzinību par izcīnīto vietu zem NHL saules. Arī sekmīgi uzsāktā trenera karjera Krievijas klubos Latvijā uztverta ar rezervētu attieksmi – gan pagātnes fona, gan dažādu aktuālo izteikumu dēļ. Latvijas hokeja baltais zvirbulis ir pārradies mājās.
Raimonds Rudzāts
Foto: Lauris Aizupietis

Spēlētāji pelnīs mazāk

Dinamo Rīga komandai šī bija, iespējams, spraigākā vasara tās 12 gadu pastāvēšanas laikā. Spekulācijas ap komandas nākotni nenorima vairākus mēnešus. Tās paspilgtināja pandēmijas raisītais fons. Garumā tika vilkta arī galvenā trenera nosaukšana. Pēteris Skudra jau pavasara sākumā tika minēts kā viens no galvenajiem pretendentiem uz šo amatu, ko beigu beigās arī saņēma. 

«Te ir pavisam citādi nekā strādāt kādā Krievijas klubā. Tur ir profesionālā puse – meties ar pilnu azartu darbā. Šeit ļoti spēcīga ir arī emocionālā puse.» Brīdī, kad sākušās pārrunas ar Dinamo, citas opcijas nopietni nav izskatītas. Skudra atzīst – mērķi nonākt Rīgā vēl skaidrāku padarīja fakts, ka alternatīvi piedāvājumi strādāt kā galvenajam trenerim citos KHL klubos nemaz nav bijuši. 

Manā komandā hokejistam nav jābūt superzvaigznei, taču viņam ir jābūt ar solīdu meistarību – tādam, kas nespēlē sētas hokeju.

Pēteris Skudra Dinamo apvieno galvenā trenera un ģenerālmenedžera funkcijas. Tātad – ir atbildīgs arī par sastāva komplektāciju. «Gribas redzēt hokejistus, kuriem ir solīda bāze. Kuriem nevajag mācīt elementāras lietas, piemēram, kā turēt nūju uz ledus, spēlējot bez ripas. Lai nav jātērē laiks uz jauniešu lietām, lai var agresīvi strādāt pie taktikas. Manā komandā hokejistam nav jābūt superzvaigznei, taču viņam ir jābūt ar solīdu meistarību – tādam, kas nespēlē sētas hokeju,» Skudra izklāsta savu redzējumu spēlētāju atlasē. 

«Latvijas hokejistu piesaistē izdarījām gandrīz maksimumu,» viņš lēš, sakot, ka par 90–95% piesaistīti tie Latvijas hokejisti, kurus viņš vēlējies redzēt sastāvā. «Tiekoties ar spēlētājiem, sākumā nebiju līdz galam pārliecināts par pārrunu gaitu. Teikšu godīgi – lai mēs šeit varētu kaut ko nopietnu izveidot, spēlētājiem vajadzēja piekrist algas samazinājumam. Tas ir nepatīkams moments, ko man vajadzēja atrisināt. Man bija jāparāda viņiem lielā bilde – kāpēc man ir tieši tādi piedāvājumi. Vietējie hokejisti ir tik piekusuši no zaudējumiem, ka mūsu līguma piedāvājumus spēlētāji uzņēma ļoti adekvāti.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Vismaz 365 jauni raksti gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt
Pirmās 4 nedēļas bez maksas

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+