Bezvests.lv vadītājs Aleksandrs Faminskis: Gribētu biežāk atrast dzīvos

«Ja es pārdotu ziedus, mana dzīve noteikti būtu vieglāka,» saka ALEKSANDRS FAMINSKIS. Taču ziedus viņš netirgo. Aleksandrs izveidojis Baltijā spēcīgāko bezvēsts pazudušu cilvēku meklēšanas organizāciju Bezvests.lv un jau atradis 138 cilvēkus – dzīvus un mirušus.
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Matīss Markovskis

Ja pazudis cilvēks, Bezvests.lv piedāvā…

  • Informatīvu palīdzību. Par pazudušo tiek ievietots sludinājumu organizācijas mājaslapā un sociālajos tīklos. 
  • Konsultatīvu palīdzību. Tālruņa vai e-pastu saziņa, personīga tikšanās. Padoms, ja pazudušo ­cilvēku tuvinieki vēlas meklēt saviem spēkiem.
  • Meklēšanu. Uz notikuma vietu izbrauc ­meklētāju grupas un ­sākas pazudušā meklēšana.

Meitene izrādījās jau aprakta. Skolēni bija izdomājuši tādu spēli – nogalināt savus klasesbiedrus un arī citus cilvēkus.

Sajutu ļaunumu

Aleksandrs runā ļoti mierīgā, nosvērtā balsī. Tādā, kas liek savākties un uzticēties, ja esi satraukts vai panikā. Tas noteikti noder, strādājot ar pazudušu cilvēku izmisušajiem tuviniekiem. Divpadsmit gados Aleksandra vadībā Bezvests.lv no saujiņas brīvprātīgo izaugusi par nopietnu organizāciju. Turklāt tas viss sācies kā ­nejaušība. 

«Man bieži saka – es noteikti pirms tam esot bijis policists! Nē, nebiju gan. Mierīgi dzīvoju savu dzīvi – nodarbojos ar nekustamajiem īpašumiem, bija savs ar kreditēšanu saistīts uzņēmums. Dzīvei it kā nebija ne vainas. Nekad nebiju domājis, ka nokļūšu tik sarežģītā, smagā, traģiskā tēmā…» 

Toreiz attāliem Aleksandram zināmiem cilvēkiem pazuda meita, un cilvēki pulcējās, lai pārmeklētu Jaunciema mežu. Pieteicās palīgos. «Toreiz man nebija nekādu zināšanu par to, kā tas jādara, varbūt biju tikai kaut ko internetā palasījis. Sazvanīju meitenes tēvu, viņš izstāstīja, par kuru mežu un vietu varētu būt runa. Savācās kādi divdesmit cilvēki, sākām meklēt. Nebija skaidrs, kas varētu būt noticis. Beigās tieši tēvs pilnīgi netīšām atrada. Sākumā somiņu, tuvumā bija zari samesti, kaut kas rakts. Meitene izrādījās jau aprakta.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē