7 virzieni prom no masām Latvijā 1

Došanās pārgājienos un dažādu dabas pērļu meklēšana pēdējos gados kļuvusi īpaši populāra, ko veicina gan pieaugošā interese par aktīvu dzīvesveidu un atpūtu dabā, gan informācijas pieejamība. Pēdējos mēnešos vēlme atrast kādu interesantu maršrutu kļuvusi vēl lielāka, turklāt kā nekad šo vēlmi papildinājis nosacījums – jo mazāk cilvēku, jo labāk.
Zaiga Kaire

1. Dižjūra – Baltijas jūras Kurzemes rietumu piekraste šobrīd vistukšākā būs posmā no Ventspils līdz Kolkai. Šajā posmā iespējams baudīt iespaidīgus stāvkrastus, meklēt dzintarus un fosilijas. Tāpat var mēģināt atrast neparastu ūdenskritumu Staldzenē, kurš krīt jūrā pāri kūdras sapropeļa slānim (ūdenskrituma koordinātas: 57.43861 21.59924) – ūdenskrituma intensitāte gan atkarīga no mainīgā ūdens daudzuma, tomēr kūdras slāņa josla jūras krastā arī ir pārsteidzoša un drīzāk atgādina senas kokogles. Noteikti jāuzkāpj Staldzenes augstākajā punktā – Kokkalnā (29 m), kas patiesībā ir sena iespaidīga kāpa, kuras virsotnē reiz atradusies Būšnieku bāka. Ceļā līdz Kolkai skatāma arī Latvijas augstākā bāka Miķeļbāka un citas. Praktisku informāciju par maršruta posmiem atradīsi www.coastalhiking.eu. Ja nu ir vēlme paviesoties tikai Staldzenē, tad var apiet apkārt Būšnieku ezeram – tā ir 8 km gara taka, kur izvietoti stendi ar dažādiem piemēriem vingrojumiem dabā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

2.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Orģināls saturs katru dienu

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 orģinālraksti dienā 365 dienas gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+