(18+) «Platīna Kluba» meitene Keita Morfeja: Nosargāt savu iekšējo mirdzumu

Keita Morfeja – māksliniece, mūza, sapņu ķērāja. Viņa ir zināma arī kā virvēs iekārta tautumeita, kvantu kaķene, grācija no Seven Lions videoklipa, dieviete Laima no Kevina Lenija klipa, sirēna no Cradle Of Filth vāka ilustrācijām. Keita uzskata, ka cilvēks ir sarežģīts un, par spīti ilūzijām, viņa iekšējā būtība nevienam no malas nav izdibināma. Kas slēpjas aiz šīs melanholiski rotaļīgās fejas acīm?
Artūrs Bērziņš
Foto: Artūrs Bērziņš. Asistents: Hermanis Rigmants

Kailums man liekas dabisks, būt kailai – vēl dabiskāk. Man ir svarīgs konteksts darbiem, kuros parādās mans ķermenis.

– Kāpēc Morfeja?
– Mans pseidonīms ir sengrieķu mitoloģijas sapņu dieva Morfeja interpretācija sieviešu dzimtē. Esmu māksliniece, kuras materiāls ir sapņi! (Smejas.) Tēli manos darbos ir izrauti viņpus realitātes. Jā, pati dzīvoju ārpus realitātes standartiem, ķerot cilvēku sajūtas savos darbos kā sapņu ķērājos. Savā veidā tas ir mans iekšējais spogulis uz ārpasauli. Katrs cilvēks dzīvo ar sajūtu, kuru otrs no malas nespēj nolasīt. Māksla ir medijs, caur kuru komunicēju ar pasauli, un tas ir mans kompass dzīvē. Iespējams, tāpēc starp maniem darbiem ir daudz pašportretu, kuri caur iekšējo sajūtu manu fizisko tēlu atspoguļo realitātē. 

– Mākslas darbā notvertais sapnis kā starpnieks starp mikrokosmu un makrokosmu – tas ir interesanti. Ņemot vērā, ka šā dieva vārdā nosaukts preparāts morfīns – tas varētu būt mājiens, ka tu izraisi atkarību?
– Nujā, pārfrāzējot Salvadoru Dalī, «es nelietoju narkotikas, es pati esmu narkotika»! (Smejas.)

– Nevar nepiekrist. Vai zini, ka Ovīdijs aprakstījis Morfeju, tērptu melnā apmetnī, kas apkaisīts ar sidraba zvaigznēm? Šodien mēs redzam Morfeju, kas savu zvaigžņu apmetni novilkusi nost. Pastāsti par savām izjūtām. Kā tas ir – atkailināties?
– Vasara aiz muguras, apkure pagaidām vēl vāja – tagad tikai ar sildītāju! (Smejas.) Kailums man liekas dabisks, būt kailai – vēl dabiskāk. Man ir svarīgs konteksts darbiem, kuros parādās mans ķermenis. Vairāk saista būt mākslas darbos, gleznās nekā fotogrāfijās. Daudzi mani zina kā modeli tavos darbos un performancēs. Nezinu, kā tas tā sanācis, bet esmu pozējusi ļoti daudzos tavos mākslas darbos. (Smejas.)

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+