(18+) Jāmeklē sajūta, kas rada sajūsmuKluba meitene Madara

Viņa neiesaka diētas un neko neaizliedz, bet palīdz aizstāt. MADARA MEIERE, sertificēta fitnesa un uztura trenere, uzskata, ka, sakārtojot to, kas ir uz šķīvja, var būtiski mainīt dzīves kvalitāti. Un zaudēts kilograms nav īstais atspēriena punkts. Daudz svarīgāka ir enerģija, kas nāk bonusā. Tā uzlabo ne tikai veselību, bet arī attiecības.
Aivars Pastalnieks
Aivars Pastalnieks
Foto: Toms Norde. Stils: Ina Avlaseviča

– Kad sarunas sākumā Madarai tiek piedāvāta kafija, viņa saka: 
– Labāk tēju, jo no kafijas enerģija aiziet tādā līmenī, ka nevar savākt. Jau tā esmu ekspresīva, un, kad vēl ir kafija, tad liekas, ka vajag mazliet apsēsties un paelpot. 

– Un alkohols?
– Kad dzēru alkoholu, tad tāds enerģijas līmenis bija, ka… Divas glāzes, un ieslēdzas alter ego, man jau pieder pasaule. 
Pirms trim gadiem man pieteicās dēliņš un iestājās pašpietiekamība.

Tā es sevi nodzinu, pakļāvu riskam veselību. Tad bija piektdienas vakari – ko tad citu darīt, ja ne iedzert, lai stresu remdētu.

Alkohols palīdz, atbrīvo, tu vari darīt to, ko it kā nedarītu skaidrā prātā, bet, kad saproti, ka vari būt tikpat brīvs, kad neesi dzēris, tā ir brīvība. Manā gadījumā alkohols nekad nebija bēdu slāpētājs, Nekad alkoholu nelietoju mājās vai viena, tās bija ballītes, bet ar laiku sapratu, ka tas nav forši. Plus – tas ietekmē veselību, negribas bendēt savu ķermeni.

– Varbūt neteiksim vārdu dzert, bet ­lietot
– Īstenībā pat ir jāsaka dzert. Tā nav lietošana. Tas ir tik prasti, cik tas ir.
Glāze laba šampanieša nav nekas traks. Bet tajā brīdī, kad tu sāc reāli dzert, esi ­iereibis, viss kļūst neglīti, tā nav nekāda baudīšana, tā ir prasta dzeršana.

Esmu no veselības viedokļa to pētījusi, cilvēkam nav vajadzības dzert alkoholu. Ja cilvēks to dara, ir kāds iemesls. Viņš nespēj būt brīvs. Bieži ir stress. Bet tas ir tāpēc, ka cilvēks nejūtas laimīgs savā ādā.

Ir jāatrod kaut kas, kas tevi ļoti, ļoti aizrauj. Vajag kārtīgi ieklausīties sevī un saprast, kas ir tas, ko es varētu darīt, ja nebūtu runa ne par naudu, ne ko citu. Es to darītu no rīta līdz vakaram. Katram ir tāda lieta, tikai riktīgi jāieklausās sevī. Jāmeklē sajūta, kas rada sajūsmu. 

Mēs bieži jūtamies garlaikoti arī tāpēc, ka nevaram būt brīvi ar saviem tuvajiem cilvēkiem. Mājās ir tēls, kuru ikdienā esi izveidojis… un tad tu kaut ko aizraujošu sāc meklēt ārā, jo tur vari būt citāds.

– Reiz teici: «Esmu pakļāvusi riskam veselību, attiecības un savu īsto kaislību – fitnesu un uztura mācību.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+