Valdis Birkavs: Ir trīs svarīgas lietas, lai tu turētos kaut cik pie veselības

Bijušais Latvijas premjerministrs Valdis Birkavs šovasar atzīmēja 80 gadu jubileju. Neraugoties uz praktiski zaudētu redzi, viņa dzīvē gaišuma un krāsainības netrūkst – gan pateicoties dzīvesbiedrei, žurnāla Titanium galvenajai redaktorei Marinai Dianovai, gan paša humoram un neizsīkstošajai interesei par dzīvi.
Arta Lāce
Foto: Matīss Markovskis. Stils: Lolita Graudiņa

Ir trīs svarīgas lietas, lai tu turētos kaut cik pie veselības. Pirmā ir nepārtraukta kustība. Otra lieta ir labs miegs.

Kad sazinos ar Birkava kungu, lai sarunātu interviju, viņš lūdz pārzvanīt mazliet vēlāk, jo tagad parkā nūjojot. Viens pats! Marina esot komandējumā Kiprā, bet tas nav iemesls, lai atturētos no ikdienas soļošanas un pastaigām ar suni. 

Dienā, kad tiekamies, Marina ir atgriezusies no komandējuma, galdā kūp kafija un klēpī raušas Valda un Marinas franču buldogs Alfs, kas, prasīdams glāstus, laiza manu roku un piebiksta ar ķepu. Pirmo suni ekspremjeram uzdāvināja tieši tāpēc, lai viņš nesēdētu pārāk ilgi pie datora un dotos ārā izkustēties, un, neskatoties uz Valda Birkava skepsi pret suņiem (jo bērnībā sakosts par to, ka centies atņemt sunim kaulu), tas nostrādājis.

«Dažreiz eju ārā trīs un četras reizes dienā, cenšos nostaigāt desmit tūkstoš soļu. Citreiz sanāk arī vairāk. Aiz pretī esošās mājas ir parks, kur nosoļoju 50 apļus, parasti – pēc ēšanas. Atkarīgs no pašsajūtas, bet pirmos 3–4 kilometrus es noskrienu – sīksolī,» skaidro ekspremjers. «Milzīgā ātrumā es nedrīkstu skriet, jo tad varu ieskriet kādā kokā. Tā jau ir gadījies,» viņš smejot atzīst.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+