Vai slimība ir tikai manā prātā?

Trauksme par savu veselību var piezagties pa dažādiem ceļiem. Var būt dīvainas sajūtas ķermenī un pat reālas sāpes. Var būt aizdomas, ka kaut kas nav īsti labi, lai arī analīžu un izmeklējumu rezultāti ir perfekti. Var parādīties bailes iekļūt statistikas datos par laikus neatklātām garām palaistām slimībām… Kā saprast, vai veselības problēma ir reāla vai arī sāk jau rādīties?
Lauma Lūse-Kreicberga
Foto: Shutterstock

Konsultē
Artūrs Utināns,
psihoterapeits


Uztraukums šķērsgriezumā

«Ir vakars, esmu gultā. Visi jau aizmiguši, bet man ir sajūta – kāds neredzams spēks ir uzsēdies uz krūtīm, spiež. Elpoju dziļi, tūlīt pāries… Lēnām pieceļos, gaidu, nepāriet. Sāku uztraukties, jo – spiež. Izmēru asinsspiedienu, ļoti augsts, turpinu dziļi elpot… Pamazām sāpe atkāpjas, izmēru vēlreiz, asinsspiediens atgriezies ierindā, dodos gulēt. Kad pēc pāris nedēļām vēlu vakarā spiedējs ierodas vēlreiz, zvanu uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, kur man iesaka izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību. Vairs nespiež, tomēr ārsts izlemj vest uz slimnīcu. Ir nakts, palātā nespēju aizmigt, visbeidzot tas izdodas. No rīta – hm, man saka, ka varu doties mājās! Un neziņa turpinās…»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+