Tējas sēne, kas izraisīja sprādzienu sabiedrībā

Jūras medicīnas centra ārstes Guntas Vīleres paustā doma, ka tējas sēnes dzēriens ir efektīvs līdzeklis pret Covid-19, kas aptur vai pat ārstē to, ir radījis pastiprinātu interesi – kas ir šī mistiskā būtne tējas sēne?
Anija Pelūde
Anija Pelūde
Foto: Shutterstock

Konsultē:

Dr. biol. VIZMA NIKOLAJEVA
•  Mikrobioloģe, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras asociētā profesore.
•  Grāmatas Pārtikas mikrobioloģija autore.

Dr. pharm. VIJA ENIŅA
•  Farmācijas doktore, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore.
•  Ārstniecības augu zinātāja, vairāku grāmatu autore.

Dr. med. LAILA MEIJA
•  Rīgas Stradiņa universitātes Sporta un uztura katedras asociētā profesore, Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece. 
•  Dietoloģe P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un uztura terapijas centrā.

EVA KATAJA
•  Uztura speciāliste veselības centra Vivendi
•  Docētāja Rīgas Stradiņa universitātes Sporta un uztura katedrā.

Dakteres vārdi izraisījuši plašu rezonansi. Zinu cilvēkus, kuri viņas sacītā iespaidā caur dažādiem kanāliem steidzami sadabūjuši tējas sēni.

«Vai tu redzēji?» arī man daudzi vaicāja. «Ko tu par to domā?» Runa ir par aptuveni 22 minūšu ilgu Līgas Krapānes videosarunu ar Jūras medicīnas centra ārsti Guntu Vīleri, kas kosmiskā ātrumā kļuva populāra gan YouTube, gan Facebook, Twitter un Telegram. Nosaukums – Ko mums nestāsta varai pietuvinātie ārsti? Dažu dienu laikā ar ierakstu bija dalījušies vismaz 18 tūkstoši Facebook lietotāju. Youtube šo video drīz vien izdzēsa, un tas vēl vairāk uzkurināja ziņkāri un paļaušanos uz videointervijā dzirdēto. 

Bet ne tikai tāpēc. Daktere Gunta Vīlere tiešām ir zinoša ārste, arī es viņu esmu intervējusi. Studējusi Rīgas Medicīnas institūtā, kādu brīdi strādājusi Gaiļezera slimnīcā Neirovaskulāro slimību nodaļā par reanimatoloģi, tad 1985. gada devās uz ASV. Viņai vēl joprojām ir tur derīgi četri ārsta diplomi: reanimatoloģe, anestezioloģe, neatliekamās medicīniskās palīdzības ārste un interniste jeb iekšķīgo slimību ārste.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 ORĢINĀLRAKSTI DIENĀ 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+