Pianiste Lauma Skride: Šķita, ka visa notikušā dēļ es sāku zaudēt prātu

Pasaulē pazīstamā pianiste Lauma Skride pavisam nesen viesojās Latvijā un sniedza koncertu Dzintaru koncertzālē. Pirmo reizi viņa uz šejieni atlidoja kopā ar meitiņu Beatrisi, kurai drīz būs divi gadi, un dzīvesbiedru Gregu. Tagad Lauma ir laimīga mamma. Bet ceļš līdz meitiņai bija grūts – pirms Beatrises viņa divus bērniņus zaudēja.
Agra Lieģe-Doležko
Agra Lieģe-Doležko
Foto: Ieva Andersone. Stils: Ginta Vītola

Man gribētos, lai man šādas pieredzes nav, lai nav tādu atmiņu, bet diemžēl nevaru to visu padarīt par nebijušu…

Mazā Beatrise priecīga skraida apkārt un skatās, kā mamma tiek posta IEVAS Veselības fotosesijai. Lauma smejoties teic, ka Beatrise mājās sev uz vaigiem smērē pat zobupastu, jo viņai dikti gribas pucēties. Jau pāris mēnešus meitiņa Berlīnē apmeklē bērnudārzu un mācās runāt uzreiz četrās valodās: ar mammu – latviski, ar tēti – angliski, savukārt bērnudārzā apgūst vācu un spāņu valodu. Lauma priecājas, ka tagad ir vairāk laika, ko veltīt mūzikai, un atzīst, ka Gregs ir fantastisks tētis. Varētu šķist, kāpēc gan celt gaisā tik sāpīgas atmiņas, bet Lauma ir gatava par to runāt, lai atbalstītu un iedrošinātu citas mammas, kas piedzīvojušas bērniņa aiziešanu. «Man gribētos, lai man šādas pieredzes nav, lai nav tādu atmiņu, bet diemžēl nevaru to visu padarīt par nebijušu… Jā, šo abu manu bērniņu vairs nav, taču viņiem vienmēr būs vieta mūsu ģimenē.»

Nav izveidojušās smadzenes

«Ir tik daudz gadījumu, kad grūtniecības laikā zaudē bērniņus – trešdaļa sieviešu to piedzīvojušas! Bet viņām nav, ar ko parunāt, jo sabiedrībā valda attieksme, ka pašai ar notikušo jātiek galā. Cilvēki izliekas, ka viss ir kārtībā. Bērniņa taču nav, tātad nevajag runāt par to, ka viņš tika gaidīts un tika zaudēts… 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+