Ofēlijas Spektores citādā dzīve: Es necīnos ar slimību un arī nesadzīvoju ar to – es to ārstēju

Rīdziniece Ofēlija Spektore tikai pirms trim gadiem uzzināja, ka tas, ko apkārtējie viņas bērnībā un pusaudža gados uzskatīja par sliktu raksturu, nepieņemamu uzvedību un vēlmi pēc uzmanības, patiesībā ir šizoafektīvu traucējumu izpausmes. Par savu slimību Ofēlija ļoti atklāti runā sociālajos tīklos, un, ja kāds vaicā, ar ko viņa nodarbojas, vispirms saka, ka ir psihiskās veselības aktīviste un tikai pēc tam – viesmīle. «Man nav kauna vai sajūtas, ka daru ko nepareizu, – par savu diagnozi drīkst runāt, un es vēlos to darīt.»
Arta Lāce
Foto: Ansis Klucis

«Tā nedrīkst uzvesties!»

«Es vienmēr esmu bijusi diezgan īpatnēja, un bērnībā tiku uzskatīta par dīvainu bērnu. Kad vecāki izšķīrās, mamma mani veda pie psihologiem un psihoterapeitiem, bet tie bija viņas izraudzīti speciālisti, un man kontakts ar viņiem neizveidojās. Pie psihiatra nonācu tikai divdesmit piecu gadu vecumā – pēc tam, kad biju gājusi pie psihoterapeites, lai tiktu galā ar Indonēzijā piedzīvotu smagas vardarbības gadījumu, bet īsti labāk nekļuva, un terapeite ierosināja doties pie psihiatra.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+