Kopš dienas, kad parakstīju dokumentus, ka atsakos no dēla reanimēšanas, manī ienāca miers

Trīs bērnu mamma Sanita Ziediņa savu dzīvi dala pirms un pēc dvīņu nākšanas pasaulē. Viens no dēliem īsi pēc piedzimšanas kļuva par bērnu ar īpašām vajadzībām. Milzīga traģēdija ģimenei, tomēr Sanita šajā pieredzē nevaino likteni, bet ar iekšēju gudrību notikušo pārvērtusi par savas dzīves lielāko dzinuli pilnasinīgi nodzīvot katru dienu, darīt labu tuvākajiem un palīdzēt citiem.
Ieva Jātniece
Foto: Ieva Andersone

Nākamajā rītā optimisma pilna devos pie dēliem ar trauciņā atslauktu pienu. Bet gultiņā bija tikai Valters. Prasīju, kur Artūrs?!

Viens no Sanitas septiņus gadus vecajiem dēliem, Artūrs, ir nedziedināmi slims, un viņam ir noteikta paliatīvā aprūpe. Apzinoties, ko tas nozīmē vecākiem, uz interviju gaidīju atnākam sievieti ar apdzisušu skatienu un smagumu plecos, bet Sanitas acīs un dzidrajos smieklos ieraudzīju apskaužamu enerģiju un dzīvesprieku. «Cilvēkā ir ļoti daudz neapzinātu resursu – to man atklāja pašas pieredze. Taču, lai tos atraisītu, arī nelaimē ir jāspēj ieraudzīt labo, jo nekas šajā pasaulē nav tikai melns vai balts,» teiks Sanita.

Gaidām savus puisīšus

«Man bija tikai 18 gadu, kad piedzima vecākais dēls Kristiāns. Pēc kādiem pieciem gadiem ar vīru sākām runāt, ka laiks māsiņai vai brālītim, bet – bērniņš tā arī nepieteicās. Kad vecākajam dēlam bija jau 12 gadu, šim jautājumam pievērsāmies nopietnāk – konsultējāmies ar ārstu, veicām izmeklējumus. Piedzīvoju arī spontāno abortu, kas emocionāli bija ļoti sāpīgi… Un tad pēc diviem gadiem pienāca viens no laimīgākajiem vakariem manā mūžā. Laboratorijā biju nodevusi analīzes uz HCG izmeklējumu – kad saņēmu rezultātus, zvanīju ārstam, un viņš man teica: «Ver vaļā Mežezeru, es tevi apsveicu – analīzes rāda, ka tev būs dvīņi!» Tovakar nevarēju vien sagaidīt mājās vīru, lai viņam paziņotu jaunumus, no priekiem smējos un vienlaikus raudāju. 

Grūtniecības laiks bija brīnišķīgs, viss noritēja kā pēc grāmatas. Apzināti piedomāju, lai gaidāmajiem bērniem dotu visu to labāko – apmeklēju grūtnieču aerobiku, daudz staigāju, veselīgi ēdu. 

Sākotnēji ārsts, kurš veica ultrasonogrāfisko izmeklēšanu, sacīja, ka mums gaidāms puisītis un meitenīte. Mēs jau izdomājām vārdus: būs Alise un Valters. Mājās sagādājām gultiņas, no kurām viena bija rozā. Nākamajā sonogrāfijā gan izrādījās, ka tomēr būs divi puikas, bet tas mani emocionāli nesašūpoja – mēs tik ilgi bērniņus bijām gaidījuši, ka bija vienalga, kāds ir viņu dzimums!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+