Kā ietaupīt 120 eiro mēnesī? Piemēri un ieteikumi, kas motivē atmest smēķēšanu

Nesāksim moralizēt, cik kaitīgi ir smēķēt. Jo vairums, kuri bez cigaretes it kā nespēj ne padomāt, ne nomierināties, ne aprunāties, atpūsties, koncentrēties utt., dziļi sirdī tomēr vēlas smēķēšanu kaut kad atmest. Tikai – kā? Tad var noderēt citu, tādu pašu smēķētāju, pieredze.
Ilvija Melne
Ilvija Melne
Foto: Shutterstock

«1. janvārī atmest neizdevās,
bet 2. janvārī gan!»

IMANTS PLISKA, 
sauszemes transportlīdzekļu tehniskais eksperts, nesmēķē 11 gadus:

– Smēķēt sāku 11. klasē. Tad nāca apziņa, ka veiksmīgi jāpabeidz vidusskola, un 12. klasē jau smēķēju mazāk. Augstskolā sākums bija mierīgs, bet pēc pusgada koju dzīve darīja savu, un palaidos. Sāku smēķēt bez apstājas. 

Par atmešanu aizdomājos, kad sapratu, ka žēl naudu tērēt cigaretēm. Katru reizi nopirku jaunu paciņu un nodomāju, ka nākamās gan vairs nebūs. Taču plāns atlikās un atlikās… 

Man bija raksturīgi uzsmēķēt ar domu, ka rīt vairs to nedarīšu. Nākamajā dienā bija morāli pārmetumi sev – kāpēc es tomēr nenoturējos?! 

Tad izmēģināju nikotīnu saturošos plāksterus, bet sapratu, ka tie nepalīdz, jo patiesībā man nemaz nebija reālas vēlmes atmest smēķēšanu. Jo tolaik man tā lieta vēl ļoti patika. 

Sekoja vairākas epizodes, kad izdevās vismaz mēnesi nesmēķēt. Un atkal atsāku. Līdz sapratu savu galveno kļūdu – ai, vienu draugu kompānijā jau var! Taču, ja esi nolēmis atmest, tad nedrīkst ne vienu, ne puscigareti nosmēķēt! 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+