«Ja Dievs tevi izārstējis, Viņam noteikti ir lieli plāni.» Geriatre Annemarija Linares

Daktere Annemarija Linares dzimusi un augusi ASV, latviešu kara bēgļu ģimenē. Pirms pusotra mēneša viņa atstāja līdzšinējo sakārtoto, ērto dzīvi, labi atalgotu darbu un vadošu amatu, lai kopā ar vīru Oskaru pārceltos uz dzīvi Latvijā. Uz palikšanu!
Arta Lāce
Foto: Matīss Markovskis

Nekad neesmu jutusies kā amerikāniete – vienmēr esmu uzskatījusi sevi par latvieti un zināju, ka Amerikā esmu tikai uz laiku. 

– Dakter, ja godīgi, man tas šķiet mazliet dulli – jūs pametāt siltu vietiņu, lai pārceltos uz dzīvi Latvijā, kur ir smaga ekonomiskā situācija, pavisam netālu, Ukrainā, dārd karš, un nav noslēpums, ka Krievijas interešu lokā ir arī Baltijas valstis. 
– Tas, kas notiek Ukrainā, ir ļoti traģiski. Bet man nekad nav bijusi doma nebraukt uz Latviju, tāpēc ka krievi draud. Ja es tā domātu, tad atļautu Putinam vadīt manu dzīvi, bet es negribu, ka Putins nosaka manu likteni. Man liekas, ka no problēmas nevajag skriet projām – jāstājas tai pretī, un es gribu būt daļa no risināšanas. Šī ir mūsu zeme, un, ja citi latvieši dzīvo šeit, tad ar ko es esmu tik īpaša un kāpēc man būtu jāpaliek tur, kur varbūt ir drošāk, ja visi pārējie ir frontē?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+