Ilze Jurkāne: Savu neauglību neuztvēru kā milzu problēmu – es to pieņēmu

ILZE JURKĀNE savu veiksmīgo karjeru ASV bankās pirms 30 gadiem nomainīja pret dzīvi Latvijā. Pēdējā laikā viņa vairāk pazīstama kā gardēde, kulinārijas eksperte un televīzijas raidījumu vadītāja. Novembrī Ilze svinēs 70 gadu jubileju, taču ne gadu skaits, ne cukura diabēts nav mazinājis viņas neizsmeļamo enerģiju un sievišķību.
Indra Ozoliņa
Foto: Ieva Andersone. Stils: Alise Kraukle

Lai gan es mīlu dzīvi, būtu priecīga, ja man nebūtu jāatdzimst.

Iemācījos sevi nesaudzēt 

«To, ka esmu stipra, apzinājos jau jaunībā. Mans tēvs vienmēr atgādināja: «Tu esi tikpat gudra kā jebkurš vīrietis – nekad neļauj, ka kāds tev kāpj uz galvas!» 

Mamma mani apzināti sūtīja uz bērnudārzu mazliet vēlāk, jo gribēja, lai es nostiprinu latviešu valodu. Kad sāku iet amerikāņu dārziņā, nepratu angliski, kas sākumā radīja stresu. Bet jau pēc pāris mēnešiem runāju labi. Lielu lomu manā dzīvē spēlēja divas skolas: no pirmdienas līdz piektdienai mācījos amerikāņu skolā, bet sestdienās latviešu skolā. Kamēr amerikāņu bērni piektdienu vakaros spēlējās, es gatavoju mājasdarbus latviešu skolai. Vēl bija tautas dejas, balets, vingrošana, koris, teātra mēģinājumi. Pateicoties tam visam, biju ļoti disciplinēta. 

Mums apkārt bija izcila latviešu sabiedrība. Manu vecāku draugi – mākslinieki, dzejnieki, rakstnieki – vienreizīgi cilvēki! Uzaugot starp tādām personībām, tu nemaz nevari nebūt stiprs. Tas bija kā iezīsts ar mātes pienu – tāpat kā mīlestība pret Latviju, kuru vēl nebiju redzējusi. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+