Iegurņa un maksts muskuļi pirmajā vietā. Konsultē fizioterapeite Zane Podskočija

Savus iegurņa un maksts muskuļus mēs visbiežāk uztveram kā kaut ko pašsaprotamu. Droši vien jau tāpēc, ka tie nav ne redzami, ne atrādāmi – kā stingra presīte vai dzelžains dupsis. Bet patiesībā tie būtu pelnījuši daudz vairāk mūsu uzmanības un pūliņu. Jo brīdī, kad dzemdību, vecuma, liekā svara vai citu iemeslu dēļ tie atslābst, ziepes var būt lielas. Skaidrojam, kā varam tos trenēt!
Dagnija Zīverte
Dagnija Zīverte
Foto: Shutterstock

Konsultē
ZANE PODSKOČIJA, 
fizioterapeite

 

Ko dara iegurņa pamatnes muskulatūra

• Balsta maksti, dzemdi, taisno zarnu un urīnpūsli.
• Piedalās iegurņa apasiņošanā un mūsu seksuālo orgānu darbībā, nodrošina to jutību un tātad – arī orgasmu! 
• Nodrošina pareizu urīna un fēču izvadīšanu no organisma vai to saturēšanu – iegurņa pamatnes muskuļi maigi, taču stingri apvijušies ap orgānu izvadkanāliem. Kad vēdera muskuļi tiek strauji sasprindzināti (smejoties, klepojot, palecoties), pamatnes muskulatūra saraujas, pasargājot no noplūdēm.  
• Nodrošina visa ķermeņa stabilitāti: iegurņa muskulatūra ir cieši saistīta ar mūsu iekšējā rumpja muskulatūru, tātad rūpējas arī par stāju, stabilitāti un ķermeņa kustībām.   

Par Kēgela vingrojumiem, Kēgela muskuļiem, Kēgela bumbiņām un pat Kēgela olām runā draudzeņu pulkā, seriālos, internetā un realitātes šovos.

Ja gribi izvairīties no pārsteigumiem

Iegurņa pamatnes muskulatūra sastāv no vairākām dažādu muskuļu kārtām, kas savijušās tādā kā šūpuļtīklā. Tas stiepjas no sievietes astes kaula aizmugurē līdz kaunuma kaulam priekšpusē, un šajā šūpuļtīklā ērti iekārtojušies ne vien maksts un dzemde, bet arī urīnpūslis un taisnā zarna. Jo stingrāk un izturīgāk noausts šis tīkls, jo stabilāk jūtas un labāk funkcionē šie orgāni un tātad arī viss ķermenis kopumā. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+