Galva vai vēders: kam lielāka teikšana?

Mūsu zarnas nav tikai gremošanas orgāns, tās uztur mūsu veselību un, kā izrādās, būtiski ietekmē arī psihi, raksturu un pat potenci. Ir vērts pievērst vairāk uzmanības zarnu labsajūtai, gādājot par veselīgu dzīvesveidu un saturīgu uzturu.
Sandra Puntule
Sandra Puntule
Foto: Shutterstock

Kā komunālais dzīvoklis  

Cilvēka zarnas ir visu laiku lielākais komunālais dzīvoklis pasaulē – tajās mājo 100 biljoni iemītnieku. Tur ir vairāk mikroorganismu nekā cilvēku uz mūsu planētas (ap 7,3 miljardiem). Līdz šim visbiežāk par zarnām kautrējāmies runāt un tās nobīdījām klusākā kaktiņā. Tomēr arvien jauni pētījumi pierāda, ka zarnu baktērijām, vīrusiem, sēnītēm un citiem zarnu iemītniekiem ir izšķirīga nozīme veselības uzturēšanā, ka tās nav tikai vienkārša gremošanas darba darītājas – tās spēj daudz vairāk, ne tikai no apēstā ēdiena izvilkt vērtīgāko. Mikroorganismu kopums (zarnu mikrobiota) mūsdienās tiek uzskatīts par veselu orgānu – gluži tāpat kā sirds, aknas un smadzenes. Vēl vairāk – šis orgāns ar asinsrites palīdzību caur zarnu sieniņu sazinās ar mūsu imūnsistēmu, kā arī pārējiem ķermeņa orgāniem, pat tik attāliem kā āda, smadzenes un pat ķermeņa muskuļi.

Veselas zarnas? Mikrobiotas uznāciens

Lai turpinātu, izvēlies abonementu

Baudi kvalitatīvu saturu bez reklāmām un piedalies diskusijās.

Dāvanā meistarklase

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt
Pirmās 4 nedēļas bez maksas

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+