Džemperis ir apģērbs, ko mammas uzvelk bērniem, kad pašām ir auksti.

Kad mans jaunākais dēls sajūsmināts stāsta, kā nācis no regbija treniņa bez cepures, manās smadzenēs sāk mirgot ne tikai viena, bet vesela virtene sarkano lampiņu, jo ārā ir mīnusi, bet galva (viņa, nevis manējā) pēc sportošanas noteikti ir sasvīdusi. Dēla ieskatā arī šalle ir aksesuārs, kura īstā vieta ir virsjakas kabatā, nevis ap kaklu. Un tas nekas, ka laukā putenis!
Arta Lāce
Foto: Shutterstock

Pieredzē dalās:
Arta Lāce
•  IEVAS Veselības žurnāliste, triju bērnu – pirmklasnieka un divu pusaudžu – mamma

Skolotāja aplinkus centusies noskaidrot, vai mājās viss kārtībā – varbūt vecākiem trūkst naudas, lai nopirktu bērnam ziemas bikses?!

Ziema + šorti

Pirmo šoku ar, manuprāt, nepietiekami apģērbtiem bērniem pirms daudziem gadiem piedzīvoju Somijā. Rudenī, kad ārā bija ap plus četriem, pieciem grādiem, bet šķita vēsāks, jo kaulos koda mitrs drēgnums un apģērba stērbeles plosīja brāzmains piejūras vējš, kas nejauki skrāpēja manu ģīmi, pamanīju zīdaini, kurš ratos gulēja bez cepurītes. Arī pirkstiņi brīvi kustējās, cimdu neapslēpti. Pievēršot uzmanību citiem mazuļiem, redzēju līdzīgu ainu. Arī lielāki bērni pat ziemā Somijā mēdz staigāt pliku galvu un vaļēju krūtežu vai pat īsrokainajā kreklā, labākajā gadījumā – hūdijā jeb kapučdžemperī – un ar auduma kedām kājās. Varbūt tāpēc somiem tik ļoti patīk sauna?! Vispirms kārtīgi atdzesējas un izsaldējas un pēc tam atgūst zaudēto… 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+