Dermatoloģe Anita Ābelīte. Tas, ko tu iespējams nezini par ādas kopšanu rudenī

Vasara cauri, un arī tava āda to jau jūt.
Aija Vīksna
Foto: Shutterstock

Iesaka:
Dr. ANITA ĀBELĪTE
•  Dermatoloģe Lāzerplastikas klīnikā.

 

 

Vainīgie zināmi

Atceries: dabiskais tauku slānītis uz ādas ir ļoti, ļoti vajadzīgs, jo uztur normālu mitruma līmeni ādā, lai tā būtu maiga.

Ja vēl nav, tad drīz tas sāksies… Vējš, aukstums, sauss gaiss darbā, sauss gaiss dzīvoklī, biezāks apģērbs, kas neļauj nosalt un ādai elpot, un arī… ādas kopšana neatbilstoši sezonai. Sekas? Likumsakarīgas. Un, ja pavisam godīgi, tu taču to zini. Mitrums no ādas zūd, tā kļūst jutīga, ir diskomforts, un, ja ir kāda hroniska ādas slimība, tā rudenī un ziemā var paasināties. Turklāt atūdeņošanās atņem tavai ādai veselīgo mirdzumu, toties visu sīko grumbiņu tīkliņš uz tās kļūst vēl pamanāmāks. Citiem vārdiem sakot, draudzene, tevi ieraugot, iepauzē un tad saka: «Tu izskaties nogurusi…» Jā, tava āda ir bez prieka. 

Lai no tā izvairītos, ir jāizdara dažas lietas.

1. Dušā un vannā nekavējies ilgi.
Es saprotu, ka tev tik ļoti gribas pēc darbošanās ārā – vēsumā un drēgnumā – ielīst karstā vannā vai sasildīties ar tekoša karsta ūdens strūklu… Bet rudenī un ziemā (un vispār!) tā nebūs labākā izvēle. Šādā veidā cītīgi un ilgstoši karsējoties, tu būsi lieliski pacentusies, lai plašāk atveras visas tavas poriņas, caur kurām dabiskais tauku sebums nonāk uz ādas, un lai tas izšķīst un aizskalojas, padarot ādu neaizsargātu. Atceries: dabiskais tauku slānītis uz ādas ir ļoti, ļoti vajadzīgs, jo uztur normālu mitruma līmeni ādā, lai tā būtu maiga. Tauku slānītis pasargā ādu arī no sēnīšu un baktēriju infekcijām. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+