Arita Dembovska. Sieviete, kura izglāba kaimiņieni: Nekad dzīvē neaizmirsīšu, kā Kristīne skatījās uz mani

To vakaru un kaimiņienes nāves baiļu pilnās acis ARITA DEMBOVSKA, piecu bērnu mamma, neaizmirsīs nekad. Cīnoties par Kristīnes dzīvību, viņa pat nenojauta, ka izglābs nevis vienu, bet divas dzīvības.
Arta Lāce
Foto: Natalia Golubova. Stils: Kristīne Ābiķe

 

Nekad dzīvē neaizmirsīšu, kā Kristīne skatījās uz mani. Viņas acīs es redzēju nāves bailes.

Bija vēls, drēgns novembra vakars. Mēs ģimenē jau devāmies pie miera, daļa vēl bija nomodā, citi – savās gultās. Bet tad pie durvīm atskanēja klauvējiens. Atvēru un ieraudzīju lejas stāva kaimiņieni Gitu. Viņa lūdza, vai nevaru aiziet apskatīties, kas notiek ar mūsu kaimiņieni Kristīni. Protams, cēlos un gāju. Ieraudzījusi Kristīni, sapratu, ka nepavisam nav labi. Viņa bija sapampusi, klāta sarkaniem pleķiem, lūpas uztūkušas pa pusi sejas. Ikdienā Kristīne ir ašā meitene, bet, viņu ieraugot, jutos tā, it kā skatītos uz pavisam citu cilvēku – Kristīne bija kā bremzēta, apdullusi, nevarēja parunāt, viņai bija grūti elpot, un nācās atmest ideju, ka es tagad varētu viņu vest pie ārsta. Pirmā doma, kas iešāvās prātā: pie vainas ir kāda alerģiska reakcija. Vēlāk izrādījās, ka tā arī bija.

Zvanīju 113, un neatliekamās medicīniskās palīdzības dispečere lūdza nenolikt klausuli – stāstīja, ko man darīt. Biju nobijusies no matu galiņiem līdz papēžiem, bet centos mierīgi un precīzi aprakstīt situāciju un to, ko redzu. Dispečerei uzreiz bija skaidrs, ap ko lieta grozās, un viņa lēnām, soli pa solim, mierīgi, lai es nesatrauktos, skaidroja, kā rīkoties. Vispirms vajadzēja mazināt elpceļu tūsku, lai Kristīne nenosmok. To biju jau pati sapratusi. Ko dara, ja bērns sasit celi un tas piepampst? Pieliek aukstu kompresi. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+