Aktrise Ilga Martinsone: Es vienkārši dzīvoju un par vēzi nedomāju

Daudzi liepājnieki labi pazīst enerģisko aktrisi Ilgu Martinsoni, un pat nenojauš, ka viņa divreiz ir saskārusies ar diagnozi ļaundabīgs audzējs, bet, neskatoties uz smagajām ķīmijas zāļu blaknēm, viņa tāpat turpināja uzstāties un joprojām ir aktīva Liepājas aktrišu folkloras kopas Atštaukas dalībniece. Ilga Atštaukas dēvē par savas dzīvības glābējām.
Ērika Bērziņa
Ērika Bērziņa
Foto: Valters Pelns

Zāļu dēļ sākās trakas lietas… Manas uzacis uzreiz kļuva baltas, arī āda palika balta kā papīrs, nogāja skropstas.

Viesojoties pie Liepājas teātra ilggadējās aktrises un runas pedagoģes Ilgas Martinsones, kura kopā ar vīru aktieri Jāni Dreiblatu mitinās mājīgā dzīvoklī Liepājā, laiks paskrien nemanot. Ilga teic, ka būtu gribējusi mūs uzaicināt uz viņu mājām Pērkonē, kur ir tik skaists, pašu iekopts un gādīgi aprūpēts dārzs un turpat blakus šalc jūra, un atvainojas, ka te nav paspējusi visus putekļus no grāmatplauktiem noslaucīt, jo tikai nesen ar Dreiblatiņu (aktrise mīļi sauc savu dzīvesbiedru) atbraukuši no Pērkones. Šķiet – Ilgas dzīvesprieks un enerģija pielīp it visiem, kas ir viņas tuvumā. Un dzirkstošie smiekli mūsu sarunas laikā atskan ne vienu reizi vien, lai gan, ļoti iespējams, kāds cits tik cienījamā vecumā (nesen aktrise nosvinēja savu 84 dzimšanas dienu) un ar tādu diagnozi kristu izmisumā un gaidītu vien savu pēdējo stundiņu…

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+