Ukraiņu ēdiens latviešu dvēselei. Gatavo ukrainiete Lida un latviete Līga

Šoreiz ciemojamies Ķekavas novada Plakanciemā, kur šobrīd zem viena jumta mājo divas – latviešu un ukraiņu – ģimenes. Nu jau kā ikdienā, arī mūsu viesošanās reizē abas saimnieces satiekas vienā virtuvē un gatavo sātīgus un ļoti gardus ēdienus. «Nē, nē, tā nevar rakstīt,» noteikti iebilst Līga. «Es šoreiz tikai plātsmaizi, pārējo Lida! Šis lai ir viņas uznāciens žurnālā, un es jums iesaku – pamēģiniet to visu!»
Ilze Klapere
Foto: Ieva Andersone

Ģimenes dosjē

  • Patlaban Ķekavas novada Mežauļos zem viena jumta mājo divas ģimenes. Saimnieki Līga un Raimonds Broduži ar meitām Martu un Maiju (8 un 12 gadi), un kopš šīgada vasaras sākuma arī ukraiņu ģimene – Lidia ar dēlu Artemu (15) un vīru Serhiju.
  • Vīrieši un bērni šoreiz palikuši ārpus kadra, tāpēc iepazīstinām ar abām vitālajām sievietēm – Līga ir sociālā uzņēmuma Dabas zirgi saimniece un patlaban rūpējas par 17 zirgiem, rīko arī mazo zirgkopju skoliņas. Vēl viņa dzied un spēlē kapelā Brička un folkloras kopā Saule, mācās pati un arī citiem māca spēlēt tradicionālos mūzikas instrumentus. Savukārt ukrainiete Lida savā dzimtenē strādājusi par pārdošanas menedžeri saldējuma rūpnīcā, bet šeit, Latvijā, ikdienā rūpējas par dēlu, kurš ir invalīdu ratiņos, labprāt gatavo ēst un tiešsaistes kursos sākusi apgūt arī latviešu valodu.

Lida ļoti garšīgi gatavo, nu jau visi mūsu draugi pasākumos prasa, vai būs arī Lidas borščs – tas viņai sanāk fantastisks!

«Kopš mūsmājās dzīvo ukraiņi, mēs ēdam vairāk!» smejas Līga. «Lida ļoti garšīgi gatavo, nu jau visi mūsu draugi pasākumos prasa, vai būs arī Lidas borščs – tas viņai sanāk fantastisks! Starp citu, ukraiņiem borščs nav zupa, borščs ir borščs. Jo citas zupas vairāk vai mazāk vāra vienādi, bet borščam visādas sastāvdaļas vispirms jāsacep atsevišķi. Vēl ir tāda atšķirība – parastām zupām kartupeļu kubiņus griež diezgan mazus, bet borščā tādus palielākus. Kāpēc – nezinu, arī Lida nezina!»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+