Žoržs Siksna: Uz skatuves nav nozīmes, ka esam vīrs un sieva – ir jābūt kvalitātei

Liriskais tenors ŽORŽS SIKSNA ir lieliskā formā. Viņš rūpējas, lai, paveroties pandēmijas priekškaram, balss skan tikpat dzidri, bet dabiskā elegance, šarms, stāja ļauj aizrauties elpai. Skatuve vairs nav visa mākslinieka dzīve. Aizkulisēs viņu gaida dēliņš Jēkabs.
Kaija Zemberga
Foto: Natalja Golubova. Stils: Agija Vismane

Maskas krīt

Baidījos saslimt ar koronavīrusu, jo kā sirds slimnieks esmu riska grupā.

«Latvijā daudzas paaudzes, arī mans vectēvs, vecmamma piedzīvoja karu. Likās, ka mēs no tā izmuksim, taču – nē,» par pandēmijas ietekmi uz mākslinieka dzīvi saka dziedātājs Žoržs Siksna.

«Šobrīd atrodamies kara situācijā, tikai šis karš ir citādāks – bioloģiskais. Es ticu ārstiem, vakcīnām un esmu saņēmis abas šprices. Jūtos brīvāk, drošāk, pacilātāk, un, nākot uz sarunu, pat aizmirsu uzlikt masku. Redzot, ka izdevniecībā meitenes mani sagaida ar maskām, atjēdzos, ka neesmu to uzlicis. Maska ir vajadzīga, lai es pasargātu citus, bet domās esmu ar igauņiem, kuriem tās nav obligātas.

Protams, baidījos saslimt ar koronavīrusu, jo kā sirds slimnieks esmu riska grupā. Kolēģis, labs trompetists Zigurds Linde, aizgāja ar šo slimību. Nevarēju pat aiziet uz bērēm. Tas ir skumji. Ar šo slimību nav nekādi joki. Ir cilvēki, kurus vīruss nav skāris, un viņi nenojauš slimības nopietnību. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+