Zbigņeva Stankeviča atziņas par mīlestību: Tie, kas sludina brīvo mīlestību, neņem vērā cilvēka dabu

Vai kāds gan varētu vēlēties savu dzīvi nodzīvot bez mīlestības? Mēs katra pēc tās alkstam, lai arī apzināmies, ka tā mūs spēj gan celt, gan arī apdedzināt un ievainot. Kur meklēt un kā vairot patieso mīlestību, kas vieno divus cilvēkus? Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts ZBIGŅEVS STANKEVIČS atbildes rod tūkstošiem gadu senās gudrībās.
Ieva Jātniece
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva

Kad Dievs radīja cilvēku, viņš radīja vīrieti un sievieti. Mana tēze ir šāda: tikai mijiedarbojoties viens ar otru, vīrietis un sieviete pilnā mērā top par cilvēku.

1.

Cilvēkos ir labestības potenciāls, ikviena sirdī ir slāpes pēc mīlestības, un katrā ir vēlme mīlēt arī citus. 
Taču dziļa mīlestība, ja runājam par pāri, ietver trīs slāņus: fizisko fascināciju, psiholoģisko jeb dvēselisko saskaņu un garīgo slāni, kas ietver līdzīgus dzīves pamatuzstādījumus. Lai mīlestība būtu noturīga, svarīgi, ka attiecībās pastāv un tiek attīstītas visas trīs minētās dimensijas. Mūsdienu lielākā kļūda, kāpēc tik daudz cilvēku attiecībās apdedzinās, ir tā, ka cilvēks seko fiziskajai fascinācijai pret otru un tā apsteidz pārējās divas dimensijas. Taču, kad rozā brilles krīt un realitāte gaismojas, izrādās, ka pārējos slāņos starp sievieti un vīrieti nav saskares punktu. 

2.

Cilvēks, kurš skrien no vienām attiecībām uz citām, ir kā naktstauriņš, kas lido uz uguni… 
Jo problēma nav atrisināta – ar katrām nākamajām attiecībām cilvēks tiek arvien vairāk traumēts un ievainots. Visas attiecības sākas ar lielām cerībām, bet neizdošanās atstāj smagas rētas – kļūst arvien grūtāk otram atvērties un mīlēt, būt patiesi laimīgam. Vairākas izjukušas attiecības pagātnē ir viens no iemesliem, kāpēc mūsdienu cilvēki piedzīvo depresiju.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+