Virtuālās pasaules valdzinājums

Kā komunikācija sociālajos tīklos ietekmē mūsu pašsajūtu?
Ieva Jātniece
Ieva Jātniece
Foto: Shutterstock

Jo nedrošāka kļūst ārējā pasaule, jo šķietami daudz omulīgāka un patīkamāka izskatās virtuālā vide. Viss tepat rokas stiepiena attālumā: gan nopietnas ziņas, gan smieklīgi joki un smaidīgas, draudzīgas sejas. Sociālo tīklu platformas savā paspārnē laipni uzņem ikvienu – sākot ar A klases zvaigznēm un beidzot ar visdažādākajiem frīkiem, kuru patiesos nodomus grūti iztēloties pat baisākajos murgos. Katram sava motivācija un saziņas stils. Viss it kā šķietami nevainīgi, un tomēr – kā mūsu uztveri, pašvērtējumu un labsajūtu ietekmē šī virtuālā komunikācija?

No vienas puses, sociālie tīkli tiešām padara ērtāku mūsu ikdienu. Arī tehnoloģijas šobrīd ļauj mums darīt brīnumainas lietas – komunicēt tiešsaistē ar cilvēku, kurš atrodas otrā pasaules malā, pasūtīt preci, virtuāli apskatīt muzejus un pat valstis. Tas, protams, ir nenovērtējami, bet arī liek uzdot jautājumu – kas būs griesti? Ar ko mūs vēl pārsteigs, jo apetīte aug. Mums visiem būtiskas ir robežas, kas rada drošības izjūtu, taču virtuālajā vidē šīs robežas ir izplūdušas. Tās jānosaka mums pašām. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 ORĢINĀLRAKSTI DIENĀ 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+