Veselības ministres Ilzes Viņķeles šāgada lielākās mācībstundas

Šis gads kaut kādā ziņā bijis kā neplānota vizīte tetovēšanas salonā – tas pasaulē un mūsos iegravējis zīmējumu, neizdzēšamu un pagaidām pat ne līdz galam saprotamu. Tas nozīmē, ka gribot negribot nācās mācīties būt citādi. Rīkoties citādi. Dzīvot citādi. Kādas tad ir bijušas šāgada mācībstundas? To jautājām veselības ministrei Ilzei Viņķelei.
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva

Likt lietā visu spēku un atbalstu

Attiecības – tas ir mans gada vārds. Vispirmām kārtām attiecības pašai ar sevi – spēt strādāt un uzņemties atbildību liela un ilga stresa apstākļos.

«Mani vienmēr ir uzrunājis rakstnieka Kurta Vonnegūta teiciens: «Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra.» Tas ir līdz mielēm aktuāli Covid-19 pandēmijas laikā. Šogad šos vārdus atkārtoju vai ik dienu.

2020. gads mācīja dzīvot totālas neskaidrības apstākļos, kad ierastā plānošana izzuda kā šķira. Kad bija jāpielieto visi žurnālos rakstītie padomi Kā pārvarēt stresu, visa dzīves pieredze, visi spēki un visas atbalsta sistēmas, lai varētu funkcionēt un lai palīdzētu saviem tuvākajiem.

Šis gads ir bijis izjūtu un emociju iepazīšanas un atpazīšanas laiks. Gan savējo, gan savu mīļo, gan sabiedrības kopumā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+