Veltas Līnes mazmeita Margareta Māra Cilinska: Kad citi bērni gāja uz kino, es gāju mājās un rūpējos par vecmāmiņu

Tāda dzimta aiz muguras ir gan svētība, gan lāsts – atzīstas MARGARETA MĀRA CILINSKA, leģendāro aktieru Veltas Līnes un Gunāra Cilinska mazmeita, aktrises Ilzes Pukinskas meita. Iespējams, tas ir viens no iemesliem, kāpēc Margareta tagad dzīvo Skotijā. Tur viņa ir tikai pati, un neviens negaida, lai Margareta pārspētu Veltu Līni.
Aiva Kanepone
Aiva Kanepone
Foto: Matīss Markovskis. Stils: Agija Vismane

Varbūt viņa kļūs par režisori, varbūt rakstīs filmu scenārijus, varbūt pati tēlos filmās? To vēl nezina neviens. Taču Margareta jau nospēlējusi pirmās lomas filmās un tagad apgūst pārējās ar valdzinošo kino nozari saistītās profesijas. Intervijā viņa ir brīnišķīgi nesamākslota, bet ārēji brīžiem pārsteidzoši līdzīga savai vecmāmiņai Veltai Līnei. Margaretai ir 26 gadi. Kā tas ir – dzīvot ar tādiem dārgumiem dzimtas stāstā? 

Man neinteresē precēties ar kādu tāpēc, lai viņš mani nodrošinātu, jo es pati varu sevi nodrošināt.

– Tu jau sešus gadus dzīvo Skotijā. Kāda tur ir tava dzīve? 
– Rudenī sāku mācīties Skotijas Karaliskajā konservatorijā, Filmu nodaļā. Mācos pirmo gadu, apgūstu visu iespējamo – montāžu, producēšanu, režiju, skaņu un tās pēcapstrādi, operatora darbu, scenāriju rakstīšanu. Pagaidām negribu ieciklēties uz kaut ko vienu, jo skolā piedāvā visu iespējamo. Man patīk rakstīt scenārijus un režisēt, patīk operatora inscenētāja darbs, bet – kas zina, kā būs tālāk. Pirms tam divus gadus mācījos aktiermākslu skatuves mākslas koledžā Edinburgā. Taču kā aktieris tu domā tikai par vienu tēlu. Daudz interesantāk, ja vari visus tēlus bīdīt kā šaha figūriņas. Tāpēc izlēmu mācīties tālāk. Biju pieteikusies sešās kino augstskolās, uz visām nosūtīju pašas veidotu īsfilmu, piecās no tām iekļuvu, un no visām izvēlējos šo. 

– Tieši pirms kovidlaika tu nospēlēji galveno lomu Skotijā uzņemtā spēlfilmā ar neparastu nosaukumu Getmelovedup.com. Lasīju, ka tā jau ieguvusi balvas festivālos un konkursos. Kā tu tiki pie šīs lomas? 
– Tā ir filma par iepazīšanās lietotnēm un to, kā mēs ejam uz randiņiem un paejam garām īstajam cilvēkam. Sākumā pieteicos otrā plāna lomai, aizsūtīju atlasei video. Divas nedēļas bija klusums. Nu skaidrs, nekā nebūs. Un piepeši man zvana! Tajā brīdī minos no darba ar velosipēdu, pūš vējš, līst lietus, vētra, tik tikko varu dzirdēt: «To lomu jūs nedabūjāt! Bet mums liekas, ka jūs būtu ļoti laba galvenajai lomai!» Filmas titros mans vārds nav Margareta Cilinska, bet Margareta Māra – bija apnicis, ka neviens nemāk izrunāt manu uzvārdu un C vietā saka K! Bet varbūt sākšu savu uzvārdu atkal izmantot, kad varēšu visai pasaulei izstāstīt, kā to izrunāt. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+