Svētceļojumā tumšais un grēcīgais visu laiku ir blakus! Aiva Kanepone iet Santjago ceļu

«Kāda tu esi malace! Es arī jau sen par to sapņoju!» tie ir vārdi, kurus man šoruden nācās dzirdēt vairākkārt. Ja godīgi, es nepaveicu neko sevišķu, tikai nogāju 299 kilometrus un piedzīvoju divas brīnišķīgas nedēļas ceļā. Un jau tagad ļoti gribas iet atkal!
Aiva Kanepone
Aiva Kanepone
Foto: no personiskā arhīva

Kas ir Jēkaba ceļš? 

Svētā Jēkaba ceļš, saukts arī par Santjago ceļu, ir vesels ceļu tīkls, kas cauri dažādām valstīm (viens tā atzars tagad izveidots arī Latvijā) ved uz Santjago de Kompostelas pilsētu Spānijā, Galīcijas reģionā, uz Svētā Jēkaba atdusas vietu Santjago de Kompostelas katedrālē. Pirmās liecības par Jēkaba ceļa svētceļniekiem ir vairāk nekā tūkstoš gadu senas, un katru gadu šajā svētceļojumā dodas 200–300 tūkstoši cilvēku.  
Jēkaba ceļa simbols ir ķemmīšgliemene – viena no leģendām vēsta, kā ceļā uz Santjago kuģis ar Svētā Jēkaba ķermeni vētrā izglābies un izniris no jūras, apklāts ar šiem gliemežvākiem. 

Savrupmājā viesu istabiņas ir tukšas, un tovakar tā pieder mums vieniem. Ar visu pilnmēnesi un kalniem logā. Šis laikam ir stāsts par paļaušanos. 

Ideja noiet Portugāles Svētā Jēkaba ceļu piederēja manam ceļabiedram Jānim, bet arī man tā sen bija kņudinājusies slepeno sapņu atvilktnē. Viss bija ieplānots un aviobiļetes nopirktas jau pirms diviem gadiem, bet tad nežēlīgu ķepu uzlika pandēmija. Šajā oktobrī, uzreiz pēc vēlēšanām, mēs beidzot devāmies ceļā. 

Rēķinājām, ka pa iecerētajiem ceļiem līdz Kompostelai nāksies nostaigāt 280 kilometrus un ar divām nedēļām tam laika pietiks. Ceļu sākot, nebija rezervētas tieši nevienas naktsmājas, tikai telefonā lejupielādēta Jēkaba ceļa lietotne. Gājām divatā, un tas gan iepriecināja, gan mazliet biedēja. Vēl nekad nebijām 14 dienas 24/7 režīmā pavadījuši tikai divatā vien!  

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+