Šķirties vai tomēr mēģināt visu vērst par labu?

Pēdējā laikā dzirdam, ka arvien biežāk šķiras pat tie pāri, kas kopā nodzīvojuši desmit un vēl vairāk gadu. Iespējams, arī tavu prātu šad tad šķērso domas: «Eh, mūs ar vīru nekas vairs nesaista, laimes nav, iestājies ledus laikmets, un vienīgie, kas sprakšķ, ir sīki kašķi. Varbūt tiešam labāk šķirties?»
Iveta Troalika
Iveta Troalika
Foto: Shutterstock

Lūk, dažas lietas, ko iesaka pacilāt psihoterapeits GATIS LĪDUMS pirms galējo lēmumu pieņemšanas.


Netīrā māja

«Uz mirkli iztēlosimies, ka mums bankas kontā ir gana daudz naudas, lai nopirktu māju – tikko uzceltu, skaistu, tieši tādu, kāda katram no mums patiktu. Tajā par visu jau ir padomāts: istabu un stāvu – taisni tik, cik vajag, logi spoži, koka grīdas gludas un tīras, siltummezgls un santehnika perfekti strādā, pat mauriņš pagalmā nopļauts. Īsāk sakot, ienes čemodānus un dzīvo priecīgs.

Darbs pie attiecībām, kuras esam uzsākuši, nav pat izvēles jautājums, tā ir higiēna.

Kā šī māja izskatīsies pēc gadiem trim, ja tajā dzīvosim, bet neko nedarīsim? Nu labi, četras minūtes dienā veltīsim mājas kopšanai un uzturēšanai. Tajā mājā būs riebīgi pat ieiet. Bet, ja mēs tā dzīvosim gadus desmit? Piecpadsmit? Pa grīdu, pa kuru agrāk bija feini skriet basām pēdām, tagad var staigāt vien gumijniekos, jo kājas līp pie netīrumiem, cauri logiem gaisma neiespīd, pagalmā zāle un nātres līdz padusēm. Pa šo laiku kaut kas būs saplīsis, arī atklājusies kāda nepilnība, kas jau bija pieļauta celtniecībā, tāpēc vairs nav arī siltuma un ūdens, un augšējā stāvā grīdas uzburbušas, jo jumts dažus gadus tek,» vīziju par to, kas noticis ar sākumā tik skaisto namu stāsta Gatis Līdums. 

Teiksiet – kādas aplamas iedomas tam terapeitam?!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+